Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Je dospělá!

Nečekala jsem to, ale bylo to milé překvapení. Po středoškolském martyriu s mou starší dcerou jsem ani nečekala, že úspěšně odmaturuje, natož že ji přijmou na vysněný obor vysněné fakulty na vysněné univerzitě.

Redakce Marianne | 15. 10. 2012

Každopádně se z emo hubaté středoškolačky během prázdnin vyloupla emo hubatá vysokoškolačka, která naprosto nesdílela mé nadšení pro krásy a historické památky univerzitního města, ale plesala nad počtem jeho butiků a sekáčů. Na moje poučky o kolejním životě reagovala jako na jakékoli jiné únavné tupé hučení o mládí své senilní matky – výrazem ‚Těžce se přemáhám, takže to zkrať!‘.

Starý oslintaný plyšák jede také

V neděli odjížděla poprvé na kolej. Balila si oblečky skoro celý týden, všechno bylo potřeba vyzkoušet ve všech kombinacích a domyslet dopad outfitu na spolubydlící, spolucestující a kolemjdoucí. Vzala si jen elegantní příruční zavazadlo, protože nepojede jako debil s ušmudlaným báglem.

Do zavazadla sbalila všechna slimtrička, obepnuté minisukně a kalhoty, u kterých poznáte, jaké mince má v kapse, protože cokoli jiného na ní údajně plandá a jejích 48 kilogramů v tom vypadá tlustě. Spodní prádlo samá krajka, módní korzet, hrstku pavučinkových punčošek. Díky této zásobě sexy oblečení zbylo sotva trochu místečka pro kufříček na šminky velikosti bloku motoru, šampon, kondicionér, lahev vlasové kúry, kulmu, cestovní fén, sadu hřebenů, žehličku na vlasy, gel před holením, gel po holení, gel na vlasy a pouzdro s manikúrou. Pak ještě starý oslintaný plyšák, nová keramická pánev a velký modrý hrnek na čaj, notebook, propiska a navrch ještě pár triček a nějaké ty boty, a když jsme si na tašku obě sedly, podařilo se nám zatáhnout zip a dostrkat ji do autobusu.

Emo tichounce zemřelo

Celý týden žila moje malá holčička daleko od maminky a moje srdce usedalo při představě, jak snídá šampon proti lupům a večeří holicí gel ohřátý žehličkou na vlasy, protože všechny peníze utratila za nová, ještě menší trička.

Další víkend jsem zjistila, že moje uječené, ubečené, umanuté všechovimlíp emo první týden na koleji zřejmě tichounce zemřelo, a v naší rodině se zrodila milá mladá dospělá žena. Dospělá žena mi okamžitě zabavila krosnu, okamžitě vybrabčila všechno teplé oblečení a náhradní deku, protože na koleji pořád někdo kouří na balkoně a na ni táhne, okamžitě mi znárodnila ve prospěch mezinárodního studentstva hromadu nádobí a kuchyňského náčiní, protože to bys, mami, nevěřila, jak je jídlo v hospodě drahý, zloději jedny zlodějský, a uvařit brambory nebo otýpku špaget trvá jen chvíli.

Co je důkazem, že je dcera dospělá?

Těsně před odjezdem, když už byla krosna sbalená, jsem našla ještě naloženou zeleninu a dvě skleničky domácího džemu – zlatavé meruňky a temné borůvky, moje chlouba. A moje dcera, moje drahé bývalé emo, moje módemanka a trendy metrosexuálka, jen zastřihala ušima, bleskurychle vyhodila z krosny kupku oblečení a pečlivě vložila jídlo. A mně vstoupily slzy do mateřských očí, protože toto byl jednoznačný důkaz toho, že má dcera je dospělá, vyzrálá žena se smyslem pro životní realitu, kterou jsem dobře vychovala a vštípila jí správný žebříček hodnot – je fajn dobře vypadat, ale hlad je prevít!

Související články

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte pořádkumilovnou Monicu ze seriálu Přátelé? Otestujte své znalosti

Kvíz: Jak dobře znáte pořádkumilovnou Monicu ze seriálu Přátelé? Otestujte své znalosti

Zábava
Kvíz: Znáte základní anglické fráze? Otestujte své znalosti před letní dovolenou v zahraničí

Kvíz: Znáte základní anglické fráze? Otestujte své znalosti před letní dovolenou v zahraničí

Zábava
Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti

Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti

Zábava
Kvíz: Konec školního roku se blíží. Přiřaďte data k důležitým českým událostem a otestujte své znalosti dějepisu

Kvíz: Konec školního roku se blíží. Přiřaďte data k důležitým českým událostem a otestujte své znalosti dějepisu