Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Marilyn Monroe a její osudoví muži

Info ikona
Marilyn

Štěstí ve (filmové) hře, neštěstí v lásce. I tak lze popsat milostný život Marilyn Monroe, který rozhodně nebyl zalitý sluncem.

Narodila se jako Norma Jeane Mortenson, byla ikonou své doby a ztělesněním krásy. I když na stříbrném plátně ztvárňovala především stereotypní hloupé blondýnky, ve skutečném životě byla básnířkou, nenasytnou čtenářkou německého filozofa Friedricha Nietzscheho, a především inteligentní ženou, která vyzařovala kouzlem a sebevědomím. Není tedy divu, že po svém boku měla nejednoho zajímavého muže.

První láskou byl bezpochyby policejní úředník James Dougherty, kterého si Marilyn Monroe vzala v pouhých šestnácti letech. Bohužel, jejich vztah neměl dlouhého trvání a po čtyřech letech se rozpadl. Následovalo krátké manželství s populárním hráčem baseballu Joe DiMaggiem či záchvěv rodinného života se spisovatelem Arthurem Millerem. Krátký románek herečka prožila také s hereckým kolegou Tony Curtisem nebo francouzským hercem Yvesem Montandem. Více o osudových mužích Marilyn Monroe najdete v naší galerii.

Zdroj: people.com

Osudoví muži Marilyn Monroe
Mohlo by se vám líbit