Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Jak osvěžit blond vlasy? Letošní trendy přejí odstínům, které rozzáří vaši pleť

Blond není jen barva, ale celé spektrum různých odstínů. Někdy je v kurzu platina ve stylu Marilyn Monroe, jindy letí stříbřitě ledové odlesky. A pak zase nastoupí zlatavé, sluneční paprsky připomínající tóny po vzoru pohádkové Zlatovlásky. Také léto 2024 se ponese ve znamení specifických trendy odstínů, jimiž můžete své blond kadeře krásně osvěžit, ať už jste blondýnka celoživotně nebo čerstvě. Které to jsou?

Liv Boková | 3. 05. 2024

Nejlepší blond odstín hodící se k vašemu tónu pleti

Pokud má nový odstín blond vlasů podtrhnout vaši osobnost a chcete takový, který vám bude skutečně slušet a rozzáří vás, pak je důležité, aby ladil s barevným tónem vaší pleti. Nahlédněte do tajů barevné typologie a ověřte si, jestli má vaše pleť studený nebo teplý podtón. „Obecně platí, že lidé s teplými podtóny vypadají nejlépe s teplými blond odstíny, jako je medová a zlatá blond,“ vysvětlila pro magazín Glamour francouzská expertka na balayage a barvy Abby Haliti. „Lidem se studeným podtónem sluší spíše chladnější odstíny, jako je platinová nebo popelavá blond,“ dodala s tím, že je třeba zvážit i barvu očí a přirozenou barvu vlasů. Nejlepší je poradit se s profesionálním kadeřníkem, který dokáže identifikovat váš tón pleti a pomůže vám s výběrem.

Mohlo by se vám líbit

Objevte barvy, které vám sluší nejvíce. Módní stylistika radí, jak na to. Jedna barva ale sluší všem

Když si vyberete správné barvy oblečení, nádherně vás rozzáří, podtrhnou vaši krásu a zvýrazní přednosti. Pokud naopak sáhnete vedle, nevhodně zvolená barva z vás udělá nevýraznou bledou osobu s našedlou či nazelenalou pletí. Přitom stačí třeba jen trochu proniknout do tajů barevné typologie a naučit se kouzlit s barvami ve svůj prospěch. Jak na to? Co vám bude určitě slušet? Na tyto i další otázky pro Marianne odpovídá módní stylistka Veronika Saic.
marianne.cz

Jak pečovat o blond vlasy

Péče o blond vlasy je většinou oproti tmavším barvám časově i finančně náročnější. Chcete-li si udržet krásnou a pěstěnou barvu bez do očí bijících tmavých odrostů a zamezit třeba i tomu, aby se ve vaší nádherné platině objevovaly nežádoucí žluté tóny, pak choďte ke kadeřnici či kadeřníkovi pravidelně jednou za šest až sedm týdnů. Že uzrál čas, poznáte podle toho, že odrost bude dlouhý zhruba na šířku dvou prstů – to už je ale opravdu takříkajíc za minutu dvanáct. Odbarvování vlasů vede k jejich přesušení a to pak způsobuje lámání. Proto mezi návštěvami salonu používejte hydratační šampon, vyživující masky a jednou za týden až dva také masku na stažení žlutých tónů.

Domácí hydratace a prevence žlutých tónů

Volte raději stříbrnou než fialovou masku. Fialové šampony, kondicionéry a masky totiž sice žluté tóny stáhnou, ale většinou přispívají ještě k dalšímu vysušování. Některé také tónují vlasy dofialova či domodra. Newyorská koloristka Nicole Lucero navíc doporučuje mýt blond vlasy ve studené vodě, aby barva nevybledla, a masku si dopřát jednou týdně. „Chraňte své vlasy před UV paprsky tím, že budete nosit klobouk nebo používat bezoplachový kondicionér s SPF. Při úpravě horkými nástroji vždy používejte tepelné ochranné prostředky, protože poškození teplem může také způsobit zažloutnutí,“ upozorňuje. Vyhýbejte se chlóru a slané vodě, mohou zapříčinit změnu barvy. Pravidelné zastřihování a tónování zajistí, že vlasy nezmatní, udrží je zdravé a zářivé.“

Top 3 odstíny blond vlasů pro léto 2024

Odstín, s nímž nejvíc zazáříte

Jak by také ne, když jde přímo o „zářivou blond“. Jak vypadá? Představte si tu nejlehčí, nejnadýchanější šlehačku, do níž před přípravou vmícháte špetku citronové kůry nebo lžičku vaječného likéru. Platinová zářivá blond je oslňující, svěží a velice cool. Pokud máte teplejší tón pleti, pak na vás bude tato barva působit mnohem výrazněji než u blondýnek s chladným podtónem.  

Mohlo by se vám líbit

Parfémy na vlasy jako trend roku 2024: Ne, nejsou stejné jako ty klasické, mají docela jiné účely

Parfémy fungují jako kouzelné ampulky, které okolo vás vytvoří jakousi voňavou auru, která zapříčiní to, že se za vámi všichni otočí. Ty do vlasů dokáží to stejné, oproti klasickým parfémům mají ale i další výhody. Teď už jen zbývá vybrat ten správný přímo pro vás.
marianne.cz

Ideální odstín na letní prázdniny

I vlasy si zaslouží letní prázdniny, zejména ty celoročně odbarvované. Letos jim můžete dopřát nádherné regenerační prázdniny, když zvolíte takzvanou live-in blond, tedy v překladu „zabydlenou“ nebo též „zažitou“. Co to znamená? Jde jednoduše o odrostlé blond vlasy, kterých docílíte, když pár měsíců vynecháte návštěvu salonu. Kromě toho, že vlasům po tu dobu můžete dopřát regeneraci, kterou si jistě zaslouží, ušetříte také spoustu času a peněz. „Je to přirozený blond vzhled, který je nenápadný a rozptýlený,“ říká koloristka. Pokud se vám tato varianta blond hřívy líbí natolik, že ji potřebujete mít hned a nechce se vám čekat na odrosty nebo jsou vaše přírodní vlasy velmi světlé, pak požádejte svého kadeřníka o nabarvení kořínků na tmavou blond.

Jahody a růžové zlato

Tyto dva odstíny patří k létu stejně jako šťavnaté sladké ovoce a šperky z růžového zlata na jemně opáleném těle. Svěží jahodová blond se letos na jaře a v létě po několika sezónách, kdy ji převálcovaly bronzové a medové tóny, opět vrací. „Tato směs blond a růžových odstínů vytváří jemný, romantický vzhled,“ říká Nicole Lucero. Zvolit můžete buď jen růžový nádech (to je právě ona jahodová blond), nebo, pokud se vám zamlouvá o něco živější odstín, požádejte o růžové zlato.

Podívejte se do naší galerie, kde najdete letošní trendy odstíny i další varianty blond vlasů, s nimiž budete letos v létě za královnu.
Mohlo by se vám líbit

Znáte odstín sunbeam? Ideální barva na léto, která rozzáří vaše vlasy i pleť

Slunečné dny jsou opět tady, a tak se pomalu ladíme na přicházející léto. Ačkoliv je teprve duben, ani se nenadějeme a budeme si užívat léto v plném proudu. Kromě trendy outfitů, které po roce opět vytáhneme ze svých skříní, je nejvyšší čas přemýšlet také nad tím, jaká barva na vlasy se k letním měsícům nejvíce hodí. Letos bude dominovat odstín sunbeam, už jste o něm slyšeli?
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Krása
Myjete si správně vlasy? Kadeřník prozradil, zda skutečně funguje metoda, která právě boří internet

Myjete si správně vlasy? Kadeřník prozradil, zda skutečně funguje metoda, která právě boří internet

Krása
Teplo ani slunce si na vás nepřijdou: Jak správně pečovat o pleť v létě?

Teplo ani slunce si na vás nepřijdou: Jak správně pečovat o pleť v létě?

Krása
Toužíte po nových vlasech? Mezi trendy se vrací milovaný účes podle Rachel z Přátel

Toužíte po nových vlasech? Mezi trendy se vrací milovaný účes podle Rachel z Přátel

Krása
Sbohem, vrásky! Jak snadno zatočit s nedokonalostmi pleti bez zásahu jehly?

Sbohem, vrásky! Jak snadno zatočit s nedokonalostmi pleti bez zásahu jehly?