Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Modrá krev ovládá módní mola! Modeling je blízký dánským princům i monacké šlechtě

Už dávno neplatí, že modrá krev se věnuje pouze státnickým záležitostem a koňskému pólu. Naopak, moderní evropské monarchie dopřávají mladší generaci notnou dávku svobody, se kterou ruku v ruce přichází i zajímavé pracovní nabídky, třeba i z modelingu.

Dokážete si představit, že by královna Alžběta II. ve svých „teenagerovských“ letech fotila módní editorialy? To, co ještě před sedmdesáti lety bylo nepředstavitelné, je v současné době naprosto normální.

Mohlo by se vám líbit

8 členek královských rodin, které se vzepřely zajetým pravidlům

Dvorní etiketa, královská pravidla i zajeté způsoby chování, které málokdo dokáže změnit. Život na zámku rozhodně není procházka růžovou zahradou, a obzvláště to platí pro ty, kterým v žilách koluje rebelská krev. Přesto v novodobé historii najdeme příběhy silných žen, které dokázaly královský život odít do hávu 21. století.
marianne.cz

Dánští chlapci

Důkazem je například dvaadvacetiletý dánský princ Nikolai, který si při svém studiu přivydělává jako model. V pořadí šestý následník dánského trůnu debutoval na módním molu v roce 2018, a to na přehlídce značky Burberry. V tu dobu ho pod křídly měla renomovaná modelingová agentura Scoop Model, která mimochodem spolupracuje například také s modelkou Carou Delevingne. Zdá se, že Nikolai si svá modelingová léta užívá plnými doušky, a tak jeho charismatickou tvář můžete vcelku pravidelně vídat na přehlídkách pánských kolekcí Dior. Zároveň princ Nikolai nafotil i několik módních editoriálů nejen do skandinávských časopisů.

V modelingových šlépějích svého bratra jde také dánský princ Felix. Devatenáctiletý člen dánské královské rodiny se aktuálně stal hvězdou nejnovější kolekce klenotnictví Georga Jensena, kterou navrhla Jacqueline Rabun. I když pro Felixe jde o první zkušenost s modelingem, hádáme, že rozhodně nebude poslední. Genofond dánské královské rodiny je totiž úctyhodný, a tak nezbývá než čekat, čím (a v čem) nás dánští princové ještě překvapí.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Půvab z Velké Británie

Modeling a monarchie? Tohle spojení není cizí ani ve Velké Británii, která se pyšní Lady Amelii Windsor. Pravda, Amelia sice není členkou úzkého kruhu britské královské rodiny, jejím dědečkem je bratranec královny Alžběty II.přesto platí, že v její krvi koluje alespoň trocha modré barvy.

Aktuálně se Lady Amelie Windsor věnuje nejen studiu, ale také modelingu. Svým půvabem si získala modelingovou agenturu Storm Model, která stojí za objevením Kate Moss nebo Cary Delevingne, a následně několikrát zazářila na přehlídkovém molu italského módního domu Dolce & Gabbana. Zároveň jste ji mohli zahlédnout coby jednu z tváří kampaně Philosophy di Lorenzo Serafini. Lady Amelii zajímá nejen finální podoba modelu, ale také samotný proces výroby. Není tedy žádným tajemstvím, že v minulosti absolvovala zahraniční stáž u návrháře Azzedine Alaïa či u italské šperkařské značky Bulgari

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Modelingové Monako

O tom, že Grace Kelly vnesla do monackého knížectví notnou dávku krásy, není pochyb. Vnučka Grace Kelly, Charlotte Casiraghi, bezesporu patří k výrazným jménům na poli módy, o čemž svědčí fakt, že je od roku 2010 ambasadorkou italské značky Gucci a od roku 2020 také módního domu Chanel. Naposledy Charlotte zazářila na pařížském fashion weeku, kdy modelkovskou chůzi po mole vyměnila za spanilou jízdu na koni. 

K módě má blízko také její bratr Pierre Casiraghi, který se nedávno objevil na módním molu, a to při přehlídce Dior Homme. Nutno dodat, že modelkou je i jeho manželka Beatrice Borromeo, která v minulosti nechyběla na přehlídkách Chanel, Valentino nebo Trussardi. Vloni v březnu Beatrice Borromeo oznámila, že se stala ambasadorkou značky Dior. Je tedy jenom otázkou času, kdy Alexandra z Hannoveru vstoupí do modelingového světa a bude následovat své nevlastní sourozence Charlotte a Pierra.

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit

46 přísných pravidel, která musí britská královská rodina dodržovat

Být členem britské královské rodiny není vždy jednoduché, musíte si totiž zapamatovat spoustu pravidel a striktně je dodržovat. Některá jsou více zvláštní než jiná, například to, že královská rodina nesmí hrát hru Monopoly, nebo že královna nemusí mít řidičský průkaz, ale přesto může řídit. Sepsali jsme všech 46 pravidel a vy se je můžete dozvědět v galerii.
marianne.cz

Související články

Zábava
Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

Zábava
Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy