Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

8 členek královských rodin, které se vzepřely zajetým pravidlům

Dvorní etiketa, královská pravidla i zajeté způsoby chování, které málokdo dokáže změnit. Život na zámku rozhodně není procházka růžovou zahradou, a obzvláště to platí pro ty, kterým v žilách koluje rebelská krev. Přesto v novodobé historii najdeme příběhy silných žen, které dokázaly královský život odít do hávu 21. století.

Jsou princezny, o kterých člověk dlouhé roky neslyší, a pak jsou také princezny, které se nebojí přepsat historii. Asi nikoho nepřekvapí, že za nekorunovanou "princeznu rebelku" můžeme považovat princeznu Dianu. 

Život Lady Di je totiž jako vystřižený z učebnice pro moderní princeznu. V pouhých dvaceti letech se učitelka z mateřské školky provdala za prince Charlese a ze dne na den se stala součástí britské královské rodiny. Zatímco jiným by rychle nabytá sláva stoupla do hlavy, Diana zůstala stát nohama pevně na zemi. S rolí princezny se rychle sžila a své postavení dokázala využít tím správným způsobem. Navštěvovala dětské nemocnice, pacienty s AIDS i chudé, a tak není divu, že rychle získala přezdívku lidová princezna.

Svůj "normální" přístup k životu nezměnila ani po narození jejích dvou synů - prince Williama a prince Harryho. Jako rodina vyráželi do zábavních parků, na zimní dovolené bez bodyguardů a nechyběli ani návštěvy fastfoodového řetězce McDonald's. O tom, jak princezna Diana byla skvělou matkou, si můžete přečíst zde

Info ikona
princezna Diana

Pravdou ale zůstává, že Lady Di rozhodně není jedinou princeznou, která se vzepřela zajetým pravidlům. Rebelské sklony nalezneme třeba i u princezny Anne, dcery královny Alžběty II. Nezávislé princezny se rodí také na severu, konkrétně v Norsku a ve Švédsku. A samozřejmě nesmíme zapomenout ani na Meghan Markle, která napsala novodobou kapitolu britské královské rodiny.

Všechny princezny rebelky a jejich životní příběhy naleznete v galerii. 

Znáte další rebelky s modrou krví?
Mohlo by se vám líbit

Nestyďte se za šediny! Španělská královna dokazuje, že šedé vlasy jsou přednost

Bojovat se šedinami v době koronavirové pandemie není jednoduché. Kadeřnické salony jsou zavřené, a tak nám nezbývá nic jiného, než sáhnout po domácím barevní vlasů. Španělská královna Letizia však zvolila odlišnou strategii. Nechala své šediny na odiv a sklízí poklony nejen od rodiny, ale od celé španělské veřejnosti.
marianne.cz

Souvislející články

Zábava

<span>KVÍZ: Kdo byli Kapuleti a Montekové? Otestujte své znalosti o díle Williama Shakespeara</span>

KVÍZ: Kdo byli Kapuleti a Montekové? Otestujte své znalosti o díle Williama Shakespeara

Zábava

<span>6 kroků k uzdravení vnitřního dítěte: Pomohou ke štěstí, lásce i úspěchům v dospělosti</span>

6 kroků k uzdravení vnitřního dítěte: Pomohou ke štěstí, lásce i úspěchům v dospělosti

Zábava

<span>KVÍZ: Poznejte český film jen podle jedné fotky</span>

KVÍZ: Poznejte český film jen podle jedné fotky

Zábava

<span>Dubnový úplněk podle čísel a hvězd: Den ovládnou vášně a intenzita, nebuďte konfliktní a zbytečně neriskujte</span>

Dubnový úplněk podle čísel a hvězd: Den ovládnou vášně a intenzita, nebuďte konfliktní a zbytečně neriskujte