Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Přichází novoluní ve znamení Panny: Čas udělat pořádek a uspořádat si život podle sebe

Info ikona
novoluní

Deváté novoluní letošního roku se pojí se zemským znamením realistické a pořádkumilovné Panny. Odehraje se v noci na pátek 15. září, přesně ve 3:39 středoevropského času. Jak ovlivní postavení Měsíce v novu náš život? Jsou tu nové příležitosti pro duchovní růst, zlepšení vztahů i očistu těla.

Zuzana Heralová | 13. 09. 2023

Snad žádné sluneční znamení není tak realisticky a prakticky zaměřené jako právě Panna, které vládne planeta Merkur. Ta zrozence Panny ovlivňuje a propůjčuje jim jejich pověstný smysl pro pořádek a povinnosti, ale i praktičnost a spolehlivost. A jak to tak bývá, i toto znamení má své záporné vlastnosti. Patří mezi ně až nepříjemné puntičkářství, přehnaná opatrnost a starostlivost, kterou mohou Panny často až obtěžovat lidi ve svém okolí.

Novoluní patří k energeticky silným momentům měsíčního cyklu, který (podobně jako úplněk) ovlivňuje naše pocity, chování, ale i tělesné procesy. A tentokrát budou hrát významnou úlohu právě vlastnosti typické pro Panny. I zapřisáhlí volnomyšlenkáři a odpůrci pořádku a povinností tak mohou pocítit zvláštní potřebu úklidu a nastolení určitého řádu ve svém životě. Tyto tendence přitom budou nejsilnější právě 15. září, nicméně o slovo se mohou přihlásit již několik dní před i po samotném novoluní.

Mohlo by se vám líbit

Velký horoskop na září 2023 pro všechna znamení: Býci zlepší práci, Panny dořeší staré záležitosti a Ryby čekají životní zkoušky

Horké dny jsou s konečnou platností pryč a do našich životů pomalu, ale jistě přichází babí léto. Září přinese energie nového začátku, které posílí postavení slunce ve znamení pořádkumilovné a spolehlivé Panny. Co můžete v prvním podzimním měsíci očekávat? Jak se vám bude dařit v oblasti vztahů, práce nebo zdraví? Nahlédněte do našeho měsíčního horoskopu.
marianne.cz

Úklid nejen doma

Pokud mluvíme o potřebě nastolení pořádku, nejde jen o gruntování domova nebo třeba kanceláře. Tématem je v tomto případě celkově úklid v životě, vztahy nevyjímaje. Využijte proto energie planety Merkur a potažmo i vlivu znamení Panny a pusťte se do mentální i tělesné očisty.

Dovolte si nový začátek

Novoluní vždy představuje nové začátky, které často souvisejí s ukončením něčeho nefunkčního. Přináší možnost tvořit něco nového, smysluplného a inspirativního. Energii Měsíce v novu můžete ze začátku vnímat do určité míry jako vnitřní neklid či nervozitu. Najednou jako byste ztráceli půdu pod nohama, může se objevit i podráždění, stres či zmatek. Dovolte si ale tyto pocity prožít, přijměte je jako první krok k vnitřní změně. Vyneste na světlo své strachy, jež vás svazují a brzdí. Právě teď se jich můžete zbavit.

Mohlo by se vám líbit

Matky podle znamení zvěrokruhu: Jste ambiciózní a soutěživá, nebo spíš pohodářka, která dětem všechno dovolí?

Datum narození ovlivňuje naše životy ve všech ohledech, ať jde o ,vztahy práci, volný čas, zdraví nebo třeba povolání. Výchova dětí a rodičovství není výjimkou. Každé znamení je zkrátka jiné. Ať už děti máte, potomka zrovna čekáte, nebo ho zatím jen plánujete, přečtěte si, co říkají charakteristiky znamení zvěrokruhu právě o vás nebo třeba o vaší mamince.
marianne.cz

Podívejte se na svůj život s odstupem a navnímejte si, v jaké oblasti cítíte napětí a určitý chaos, který vám brání v posunu vpřed. Co můžete udělat proto, abyste pustili staré vzorce chování a začali jednat jinak? První myšlenka, která vás napadne, je správná. Spolehněte se na intuici, kterou v těchto dnech budete cítit silněji než kdy jindy. Už jen tím, že na daný problém upřete svou pozornost, se mohou dát věci do pohybu. Nemusí jít přitom o žádná zásadní životní rozhodnutí. Stačí i malé krůčky, které ve výsledku povedou k velkým změnám.   

Pečujte o zdraví

Novoluní je také příležitostí zbavit se zlozvyků. Víte, čím svému tělu škodíte, ale nemáte dost síly a vůle ke změně? Zkuste to právě teď. Novoluní v tomto měsíci ovlivní zejména orgány trávicí soustavy jako je žaludek, slinivka, slezina, střeva, ale působí i na nervový systém. Dopřejte si lehčí stravu, vyhněte se toxinům jako jsou konzervanty, alkohol a nikotin a zaměřte se na očistu svého těla. Snažte se hodně odpočívat a meditovat. I to vám pomůže nastolit v sobě klid a tolik potřebnou harmonii.

Barvou dne, kdy proběhne novoluní, je modrá, energie budou jemné a ženské.

Zdroj článku