Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Následník britského panovnického trůnu, princ William z Walesu, dnes slaví 42. narozeniny. Kromě oficiálních povinností, služeb pro britské Královské letectvo a sympatickou prezentaci se do obliby veřejnosti dostal také díky sňatku s Kate Middleton a početí tří potomků, tedy tří následníků trůnu. Pojďme si při příležitosti narozenin prince Williama společně připomenout ty nejhezčí momenty s jeho rodinou.

Aneta Akgül | 21. 06. 2024

Zamilované začátky Williama a Kate

Kate Middleton a princ William se poprvé setkali v roce 2001 na univerzitě St. Andrews ve Skotsku, kde oba studovali. William si Kate poprvé všiml na charitativní módní přehlídce, kde se objevila jako modelka na mole. Zaujala ho natolik, že ačkoliv byli zprvu pouze přátelé, jejich vztah se postupně prohluboval. A tak začala vznikat jedna velká love story.

Mohlo by se vám líbit

Od svatby Kate Middleton a prince Williama uběhlo 13 let. Jak se změnil módní styl britské princezny?

V pondělí 29. dubna uplyne 13 let od královské svatby Kate Middleton a prince Williama. Události, která současnou princeznu a budoucí královnu katapultovala mezi světové módní ikony. Jak se vyvíjel její styl od prvních momentů, kdy se o ní poprvé kvůli vztahu s budoucím britským králem začala zajímat média? A na jaké módní značky nedá Catherine dopustit?
marianne.cz

Jejich vztah se dle blízkých zdrojů páru vyvíjel pomalu a přirozeně. V roce 2003 spolu začali oficiálně chodit, vztah ale poměrně dlouho drželi v tajnosti. V roce 2007 se na krátkou dobu rozešli, což bylo pro všechny velkým překvapením. Nicméně, jak se říká, láska hory přenáší, a tak si brzy uvědomili, že k sobě patří, a proto se dali opět dohromady.

Žádost o ruku proběhla v říjnu 2010 během dovolené v Keni, přičemž Kate dostala zásnubní prsten, který patřil Williamově mamince, zesnulé princezně Dianě. Svatba se následně konala 29. dubna 2011 ve Westminsterském opatství v Londýně. Tento den byl ve Spojeném království vyhlášen státním svátkem a podobně jako u všech členů královské rodiny i tento svatební obřad sledovaly miliony lidí po celém světě.

Mohlo by se vám líbit

Královská rodina v záři reflektorů aneb Filmové premiéry podle Diany, Kate i královny Alžběty II.

Mysleli jste si, že královská rodina tráví svůj volný čas pouze hraním koňského póla a čtením filozofických knih? Nikoliv! Také lidé s modrou krví zbožňují filmy a jenom výjimečně odmítnou pozvání na slavnostní premiéru.
marianne.cz

Narození nového následníka trůnu

Netrvalo dlouho a nový královský pár oznámil radostnou zprávu o narození jejich prvního potomka. Princ George Alexander Louis se narodil 22. července 2013 v nemocnici St. Mary’s Hospital v Londýně. Tím, že je George prvorozeným synem Williama, je také druhý v pořadí na britský trůn po svém otci. Právě proto, že se očekává, že se jednoho dne stane králem, jeho narození bylo bouřlivě oslavováno nejen ve Spojeném království, ale i v celém Commonwealthu. Od svého prvního veřejného vystoupení nechybí na téměř žádných akcích, kde doprovází své rodiče. Ačkoliv na konci července oslaví teprve jedenácté narozeniny, již teď přesvědčuje veřejnost o tom, že královský trůn bude jednou ve velmi dobrých rukou.

Mohlo by se vám líbit

Princezna Kate vzkazuje: „Neztrácejte víru a naději. Nejste sami.“ Čeští odborníci vysvětlují situaci a radí, jak ji lépe zvládnout

Páteční večerní oficiální prohlášení princezny Kate ukončilo několikatýdenní spekulace o jejím zdravotním stavu. Je upřímné, smutné a zároveň plné naděje pro ni a její rodinu i pro všechny, kteří jsou teď nebo by se v budoucnu mohli ocitnout v podobné situaci. Pokud se to týká vás nebo někoho vám blízkého, díky vysvětlením předních odborníků můžete lépe pochopit, jak se člověk s touto diagnózou cítí, co cítí on i jeho rodina. Najdete cenné rady a doporučení, jak to říct dětem, jak se s tím srovnat, snadněji zvládnout léčbu, nemocného podpořit i čemu se naopak vyhnout.
marianne.cz

Princezna Charlotte a princ Louis

O dva roky později, tedy v roce 2015, přivítali šťastní rodiče na svět své druhé dítě, jedinou dceru, princeznu Charlotte Elizabeth Dianu. Princezna je tedy třetí v pořadí následnické linie. Ačkoliv má Williamovy rysy a je bezpochyby podobná své zesnulé babičce, Alžbětě II., bezprostřední půvab a laskavost zdědila po své mamince Kate.

Třetí potomek Williama a Kate, prince Louis Arthur Charles, se narodil v roce 2018. Po svém otci a sourozencích je čtvrtý v linii v následnictví na britský trůn. Narozdíl od svých klidně působících sourozenců se zdá být šestiletý Louis poměrně divoký a rozhodně již teď můžeme říci, že jeho osobnost bude bezpochyby výjimečná. Jeho veřejné vystupování a grimasy, které na oficiálních událostech královské rodiny předvádí, baví celý svět.

Mohlo by se vám líbit

KVÍZ: Kdo byli Kapuleti a Montekové? Otestujte své znalosti o díle Williama Shakespeara

William Shakespeare se narodil v dubnu roku 1564 v anglickém městečku Stratford nad Avonou a na témže místě 23. dubna 1616 také zemřel. Pojďte uctít výročí jeho smrti tím, že si ověříte znalosti, které o jeho nejlepších literárních dílech máte.
marianne.cz

Kate, William a jejich tři děti bezpochyby patří mezi nejoblíbenější rodiny na celém světě. Pojďme si společně připomenout jejich nejhezčí okamžiky, nad kterými se rozplývá celá veřejnost.

Podívejte se na prince Williama s jeho rodinou. Z těchto snímků se rozplývá celý svět!
Zdroj článku

Související články

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Móda
Letní trendy 2024: Milované i nenáviděné kalhoty se vracejí. Poradíme vám, jaký typ si letos pořídit

Letní trendy 2024: Milované i nenáviděné kalhoty se vracejí. Poradíme vám, jaký typ si letos pořídit

Životní styl
Single cestování pro ženy: 5 nejbezpečnějších destinací, kde si užijete krásnou přírodu, kulturu i jídlo

Single cestování pro ženy: 5 nejbezpečnějších destinací, kde si užijete krásnou přírodu, kulturu i jídlo

Móda
Tanečnice Veronika Lálová radí: Jak nosit výrazné barvy a vzory během léta 2024

Tanečnice Veronika Lálová radí: Jak nosit výrazné barvy a vzory během léta 2024