Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Prosinec ve znamení kultury aneb Kam vyrazit do divadla?

Divadla v posledním roce dostala pořádně na frak, a tak na představení chodíme s o to větší chutí. Pokud i vy chcete uspokojit své kulturní choutky a zároveň divadlům pomoct v této těžké době, máme pro vás několik tipů na představení, která byste si neměli nechat ujít.

Karolína Peřinová | 30. 11. 2021

Vánoční koleda

Pokud ještě nemáte tu správnou vánoční náladu, máme zaručený recept, jak ji docílit. Zajděte do Studia Dva na představení Vánoční koleda, které vzniklo na motivy proslulé povídky Charlese Dickense. Nechte se unést atmosférou a mystikou vánočního Londýna první poloviny 19. století. Stanete se svědky přeměny, vykoupení a nápravy mrzoutského nelidy a lakoty Scrooga v jedinečném podání Karla Rodena (Roman Štabrňák understudy). V roli ducha Vánoc se představí Ivana Chýlková. Za doprovodu živého orchestru Kryštofa Marka zazpívají Peter Strenáčik, Zuzana Mauréry a operní pěvkyně, sopranistka ruského původu Marina Vyskvorkina.

Info ikona
Studio Dva Vánoční koleda

Sergei Polunin zblízka

Pražské představení tanečníka Sergeie Polunina Up, Close & Personal začíná čtyřicetiminutovou sólovou taneční poctou tanečníku a choreografovi Vaslavu Nijinskému, která se odehraje na pódiu uprostřed publika. Následovat bude diskuse mezi Sergejem a moderátorem o vybraných tématech. Tento zážitek nejen pro milovníky baletu a tance je životní událostí, kterou by si nikdo neměl nechat ujít.

Fórum Karlín, 5. prosince

 

Info ikona
Sergei Polunin

Netradiční divadelní zážitek

Divadlo Na zábradlí uvádí na své domovské scéně a v Betlémské kapli či Kostele sv. Anny premiéru inscenace textu Petera Handkeho Zdeněk Adamec + Sebeobviňování v režii Dušana D. Pařízka. Výjimečné složení tvůrčího týmu i specifická literární předloha slibují unikátní divadelní událost. 

Obě části budou uváděny vždy po sobě v jeden večer na dvou místech. Zdeněk Adamec bude probíhat v Divadle Na zábradlí a Sebeobviňování v Betlémské kapli nebo v Kostele svaté Anny (Pražská křižovatka). Inscenace začíná pro diváka částí s názvem Sebeobviňování, po jejímž skončení se všichni diváci přesunou do Divadla Na zábradlí, kde zhlédnou část s názvem Zdeněk Adamec. Zakoupená vstupenka zahrnuje obě části inscenace, které se odehrají v jeden večer. 

Info ikona
Divadlo
Mohlo by se vám líbit

Předvánoční čas ve znamení kultury! Víme, kde se v prosinci nebudete nudit

Chcete v našem hlavním městě spatřit polární záři? Nebo dáte přednost tradiční vánoční výstavě v Betlémské kapli? Předvánoční čas je totiž nabitý zajímavými akcemi, které potěší malé i dospělé.
marianne.cz

Klasika v moderním pojetí

Nové zpracování jedné z nejslavnějších her světového repertoáru, dramatu Hamlet od Williama Shakespeara, si nesmíte nechat ujít. Představení v divadle ABC připravuje připravuje režisér Michal Dočekal s Tomášem Havlínkem v titulní roli, dále se můžete těšit na Ivanu Uhlířovou, Beatu Kaňokovou, Tomáše Milostného a další. 

Info ikona
Hamlet

Legendární jazzový muzikál v jedinečném provedení Divadla Bez zábradlí

Willkommen, bienvenue, welcome! Vítejte v proslulém berlínském kabaretu Kit Kat Klub, místě, kde všechny trable hodíte za hlavu! Venku se proslulá dekadentní dvacátá léta dospěla ke svému konci, ale uvnitř se nepřestává tančit. Do Berlína přijíždí mladý americký spisovatel Cliff a seznamuje se se Sally, mladou tanečnicí a zpěvačkou z Kit Kat Klubu. Dvojice se sbližuje, vypadá to na bezstarostný milostný příběh – ale dějiny neodvratně dospěly k létům třicátým a zanedlouho se veškeré moci v zemi chopí nacisté. Přicházejí trable, které se za hlavu jen tak hodit nedají.

V hlavní rolích Karel Heřmánek ml., Rozálie Havelková, Michaela Tomešová, Jan Fanta a další.

Info ikona
Kabaret

Rozladěné držky

Performerky Rozálii Havelkovou a Anežku Hessovou spojuje zájem o různá umělecká odvětví, smysl pro humor a podobný pohled na svět. Obě hrají na akordeon a část svých životů prožily v cirkuse. Anežka studovala v Indii kathak a Róza ve Španělsku flamenco. To vše využily ve své společné inscenaci Rozladěné držky – Zbrusu nové show, o tom, zda se sen o cirkuse dá naplnit. K videní ve Studiu Citadela.

Info ikona
Rozladěné držky
Mohlo by se vám líbit

Buďte letos originální. Máme pro vás pět tipů na netradiční vánoční dárky!

Rodinný kruh, šálek horkého kakaa i čerstvě upečená vánočka, která provoní celý byt. Vánoční idylka se pomalu blíží a možná, že už v hlavě spřádáte plány, jakými dárky potěšíte své nejbližší. Zkuste být letos opravdu originální a vsaďte na trochu netradiční dary, které zahřejí u srdce, a zároveň nezatíží vaši peněženku.
marianne.cz

Související články

Zábava
Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

Zábava
Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy