Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Buďte letos originální. Máme pro vás pět tipů na netradiční vánoční dárky!

Rodinný kruh, šálek horkého kakaa i čerstvě upečená vánočka, která provoní celý byt. Vánoční idylka se pomalu blíží a možná, že už v hlavě spřádáte plány, jakými dárky potěšíte své nejbližší. Zkuste být letos opravdu originální a vsaďte na trochu netradiční dary, které zahřejí u srdce, a zároveň nezatíží vaši peněženku.

Veronika Lechnerová | 27. 11. 2021

Low cost letenky

Tahle varianta bude atraktivní zejména pro dobrodružné povahy a milovníky cestování. Letenky jsou totiž perfektní volbou, jak darovat zážitek. Navíc v zimních měsících pořídíte zpáteční letenky do vybraných destinací za obzvlášť výhodnou cenu. Ve finále vás takový dárek může vyjít i na 1 000 Kč. Vše se pochopitelně odvíjí od nabídek leteckých společností, nicméně o slevové akce před Vánoci rozhodně není nouze.

TIP: Letenky můžete zabalit spolu s cestopisem o vybrané zemi či městě, nebo buďte ještě kreativnější. Pokud se například rozhodnete zakoupit letenky do Říma, zabalte je do letáku z vaší oblíbené pizzerie.

Mohlo by se vám líbit

Hon na levné letenky! Kde seženete akční lety?

Ceny letenek klesají, chuť cestovat se zvyšuje.
marianne.cz

Velmi speciální voucher

Na nejrůznějších internetových portálech najdete nepřeberné množství voucherů. Tahle poukázka bude ale opravdu speciální a pravděpodobně i nejlevnějším vánočním dárkem. Jediné, co pro její výrobu budete potřebovat, je papír, tužka a hlava plná nápadů.

Cílem je vytvořit pro vašeho partnera voucher na vámi poskytnutou „službu“. Může se tedy jednat například o poukázku na snídani do postele, hodinovou masáž nebo romantické rande, které bude zcela ve vaší režii. Čím kreativněji a žertovněji dárek pojmete, tím větší parádu s ním uděláte. Poukaz totiž lze pojmout také jako jednorázové odpuštění úklidu v den, kdy má zrovna službu on.

Hvězdný dárek

Pokud chcete o letošních Vánocích udělat na svou drahou polovičku nebo člena rodiny opravdu dojem, darujte mu hvězdu. Nejspíš si teď říkáte, jak takový dárek sehnat. Je to velmi jednoduché, stačí si na internetu najít společnosti, které prodávají speciální certifikace k hvězdám, vybrat si tu pravou, která se vám líbí, a nechat ji  pojmenovat konkrétní osobou.

Pokud víte, že člověk, kterému chcete „darovat hvězdu“ je fanouškem astronomie, pořiďte mu i speciální dalekohled, který přiložíte k certifikátu. Společně pak od stromečku můžete přesunout svůj zrak rovnou ke hvězdné obloze.

Info ikona
Hvězdy

Dobrý skutek

Darujte jménem vaší blízké osoby peníze na dobrou věc. Existuje hned několik charitativních organizací či dobročinných útulků, u kterých je to možné. Například prostřednictvím projektu Milý Ježíšku můžete pořídit vybranému dítěti v dětském domově dárek, po kterém touží. Nebo se obraťte na Unicef a kupte jménem člena rodiny či partnera tzv. Dárek pro život. Ten pak poputuje do potřebných míst a obdarovaný pod stromečkem najde speciálním certifikát, který dokládá, že byl Dárek pro život odeslán jeho jménem. Další možností je darování finančního příspěvku na adopci zvířete, ať už v ZOO nebo v některém z vybraných útulků.

Jedlé dárky

Ne všechny dárky musí být nutně pro partnery, členy rodiny či kamarády. Někdy zkrátka chcete potěšit kolegy, se kterými se vám dobře pracuje. A pokud do prezentů nechcete příliš investovat, vsaďte na jedlé dálky. Ideální volbou jsou například po domácku nakládané hermelíny nebo vaječný likér dle rodinného receptu. Jedlé dárky patří nejen mezi low-cost variantu, ale jsou skvělou volbou i z hlediska udržitelnosti. Obzvláště, pokud k výrobě použijete skleněné lahve či nádoby, které lze opakovaně použít.

Mohlo by se vám líbit

3 ručně vyrobené dárky, které doopravdy potěší

Nemusíte svým blízkým z jednoho kusu dřeva vyřezat betlém, ani po vás nikdo nechce, abyste darovali uměleckou malbu hodnou mistra…vždyť bohatě postačí, když se pokusíte vykouzlit maličkost, která bude obsahovat tu hlavní hodnotu – vaši lásku.
marianne.cz

Související články

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

Zábava
Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Zábava
Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace

Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace