Přejít k hlavnímu obsahu
Zábava

Udělejte těchto 5 věcí v neděli a usnadníte si začátek týdne

Pro všechny, kteří by se před nenáviděným pondělím raději někam schovali.

Karolína Peřinová | 22. 07. 2018

Také byste chtěli patřit mezi ty, kteří milují nové začátky, včetně nového týdne? Probudit se v pondělí s čistou hlavou a říct si „vzhůru do nových výzev, které mě tento týden čekají“. Říkáte si, že tohle se vám nikdy nestane? Máme pro vás několik úkolů. Když je v neděli všechny splníte, bude váš start po víkendu trochu snesitelnější.

Podívejte se do kalendáře

Zjistit hned po ránu, že máte v ten den spoustu důležitých schůzek, a že jste ještě ke všemu zapomněli na oběd s kamarádkou, není nic povzbudivého. Raději se do svého diáře podívejte v neděli a připravte se na to, co vás v následujících dnech čeká.

Rozplánujte si celý týden a zahrňte do něj i několik zábavných věcí, jako je večeře, posezení s přáteli nebo kino. Budete se mít na co těšit a výhled do nového pracovního týdne bude rázem příjemnější.

To do

Předběžně si naplánujte, co budete v týdnu vařit a jíst

Nebojte, nemusíte neděli trávit v kuchyni přípravou jídla na celý týden. Nakoukněte do ledničky, podle toho si řekněte, jaká jídla v týdnu uvaříte a napište si seznam potravin, které vám k tomu chybí. To vám ušetří spoustu času, kdy nemusíte narychlo vše vymýšlet a shánět.

Potřebujete inspiraci? Zde je několik našich receptů na zdravou snídani, osvěžující studené polévky nebo koláč s červenou řepou. Třeba se vám budou hodit.

Trochu pokliďte

Všimněte si vhodné volby našich slov. Neříkáme ukliďte. Ne všichni totiž chtějí vyměnit víkendový odpočinek za cídění celého domu. Nastavte si stopky na 15 minut a dejte do "pucu" vše, co vám přijde pod ruku. To můžete praktikovat během týdne několikrát. Vyhnete se tak velkému úklidu, který všichni tak nesnášíme.

Morning

Vytvořte si na pondělí seznam úkolů

Také po víkendu nevíte kam dřív skočit? A to jak v práci, tak doma? Udělejte si v neděli seznam věcí, které v pondělí musíte zařídit. Pomůže vám to efektivněji začít týden a pomalu se rozkoukat.

Jděte spát brzy

To se snadněji říká, než praktikuje, že? Nedostatkem spánku si ale začátek týdne můžete znepříjemnit, proto dbejte na brzký odchod do postele. A pozor, žádné mobily!