Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

24 důvodů, proč v roce 2024 navštívit Dubaj

Info ikona
Dubai Frame

Toto město rekordů a možností bez omezení se připravuje na to, aby vás letos ohromilo více než kdy jindy. Slibuje totiž dobrodružství na každém kroku. Tady je 24 důvodů, proč by právě tato světová metropole měla být v tomto roce na vrcholu vašeho seznamu cestovních přání.

Promotion | 21. 02. 2000

1. Nová éra luxusního ubytování

V roce 2024 se Dubaj chlubí otevřením nových luxusních hotelů jako je Atlantis The Royal, který už teď patří mezi padesátku nejlepších hotelů na světě nebo třeba Banyan Tree Dubai s oceňovanými lázněmi, které nabízejí nejen přepychové ubytování, ale i nezapomenutelné zážitky.

2. Hotely pro různé typy cestovatelů

Ať už hledáte romantický únik nebo dobrodružství pro celou rodinu, Dubaj nabízí ubytování pro každého – od opulentních resortů po cenově dostupné hotely plné autentičnosti.

3. Dechberoucí výhledy z nebes

Sky Views Dubai a Dubai Frame nabízejí neopakovatelné panoramatické pohledy na město, které vám vyrazí dech.

4. Architektonické ikony

Od nejvyšší budovy na světě Burj Khalify přes Burj Al Arab ve tvaru plachty až po Dubai Frame – Dubaj představuje domov světově uznávaných architektonických zázraků.

Info ikona
Sunset beach

5. Pláže pro každou příležitost

S relaxačními plážemi jako je Sunset Beach a aktivními sportovními místy jako Kite Beach, je Dubaj rájem pro milovníky moře a písku. Pro rok 2024 se na pláži J1 Beach chystá otevření 13 nových koncepčních klubů a restaurací.

6. Světová sportovní centra

Dubaj hostí vrcholné sportovní události jako je Dubai World Cup a Dubai Duty Free Tennis Championships, přitahující sportovní fanoušky z celého světa. Za zmínku stojí i Světový pohár v dostizích.

7. Nezapomenutelná rodinná dobrodružství

Dubaj představuje skvělé místo pro rodinnou zábavu. Zkusit můžete třeba vzdělávání zábavnou formou v KidZania nebo se potkejte s exotickými zvířaty v The Green Planet, biokoutkem s tropickým deštným pralesem. Nebo byste raději pořádný aquapark? Zkuste Aquaventure v Atlantis The Palm, který je oficiálně uznán Guinnessovou knihou rekordů za největší počet tobogánů ve vodním parku. 

Info ikona
Aquaventure

8. Adrenalin v poušti i na moři

Ať už je to ziplining přes duny nebo potápění v nejhlubším bazénu světa, Dubaj nabízí adrenalinové zážitky pro každého dobrodruha.

9. Objevte krásu přírody

Od pouštních safari, přes let horkovzdušným balonem, po horské treky, v Dubaji můžete objevovat překvapivě rozmanitou přírodu různými způsoby.

Info ikona
Hatta

10. Nakupování na světové úrovni

S nákupními centry jako je The Dubai Mall, které nabízí nekonečné možnosti nakupování, se Dubaj řadí mezi nejlepší nakupovací destinace světa.

11. Ponořte se do tradičních trhů

Gold Souk a Spice Souk vám nabídnou autentický zážitek z nákupu a možnost objevit bohatství místní kultury. Bez smlouvání to nebude ono, třeba se vám povede výhodně pořídit šafrán nebo kvalitní arabské látky. 

12. Poznejte historii a kulturu

Etihad Museum a historická čtvrť Al Fahidi vás vezmou na cestu časem a přiblíží vám bohatou historii a kulturu emirátu.

Info ikona
Etihad museum

13. Rozmanitá umělecká scéna

Od galerií současného umění v Alserkal Avenue po mezinárodní veletrh umění Art Dubai, v tomto městě o kulturu není nouze. Bavit by vás mohlo i centrum AYA Universe, které láká návštěvníky fascinujícími světelnými a zvukovými show.

14. Autentické pouštní zážitky

Můžete zažít pouštní safari nebo povečeřet mezi písečnými dunami za svitu zářivých hvězd. Prozkoumat dubajské pouště můžete tak, jak je vám nejbližší. 

15. Wellness a relaxace

Tady najdete několik luxusních lázní plných těch nejúžasnějších procedur, ale můžete si tady třeba i zacvičit jógu s výhledem na město. 

16. Gastronomický ráj

S více než 13 000 vyhlášenými restauracemi nabízí Dubaj kulinární zážitky z celého světa. Je jen na vás, zda vyzkoušíte autentická pouliční jídla nebo zajdete do podniku s michelinskou hvězdou.

17. Festivaly a události

Ani těm, kteří vyrážejí rádi za kulturou, tady nebude nic chybět. Zajděte třeba na Literární festival Emirates Airline nebo navštivte Dubajskou operu. 

Info ikona
Dubajská opera

18. Sólo dobrodružství

Protože Dubaj patří mezi nejbezpečnější země na světě, skvěle se hodí pro cestovatele, kteří objevují nové kultury a vše, co k nim patří, sami - na vlastní pěst. Co takhle zkusit ubytování v Bab Al Shams Desert Resort, který byl navržen tak, aby připomínal opevněnou arabskou vesnici? 

19. Romantika nad oblaky

Zamilované páry si mohou užít romantickou atmosféru rovnou několika způsoby. Rádi byste zašli na procházku po pláži a poslouchali šumění vln nebo raději zajdete na večeři do některé z opulentních restaurací? 

20. Golf mezi nejlepšími

V Dubaji se nachází několik proslulých golfových hřišť. Pokud patříte mezi hráče tohoto sportu, zkuste některý z pečlivě upravených dubajských greenů. Topgolf Dubai také nabízí tento sport originální formou – jde o zábavný interaktivní golfový zážitek pro všechny věkové kategorie s živou hudbou a jídlem.

Info ikona
Dubai Hills Golf Club

21. Zážitky, které si odnesete domů

Návštěva drsné Hatty vám ukáže přírodu v té nejčistší podobě. Nebo byste raději skočili padákem a proletěli se vzduchem? Jestli chcete Dubaj poznat trochu jinak, zkuste pouštní safari Platinum Heritage. Tento prémiový zájezd, oceněný cenou World Travel Awards, nabízí autentickou emirátskou kuchyni, průvodce ochranou přírody, sokolnické show, kulturní představení a projížďky divokou přírodou v historických Land Roverech. 

22. Noční život plný zábavy

Od elegantních barů po živé hudební kluby, kde naplno poznáte dubajský temperament – v noci to tady zkrátka žije. 

23. Průzkum při mezipřistání

I krátká zastávka v Dubaji může být plná dobrodružství. Stihnout toho můžete dost na to, abyste nasáli ojedinělou atmosféru této metropole. 

24. Perfektní koupání v oblacích

Zkuste koupání v bazénu Aura Skypool, který je nejvýše položeným 360stupňovým nekonečným bazénem na světě. Podobný výhled jinde nezažijete. 

Info ikona
Aura Skypool

Pokud si předplatíte Dubai Pass, máte jistotu, že se neochudíte o to nejlepší z Dubaje a ještě ušetříte – tato karta totiž zajišťuje bezhotovostní a bezproblémový přístup ke 33 klíčovým atrakcím. Tak co myslíte, bude Dubaj místem, kam se letos určitě podíváte? 

Měření