Co se skrývá za krásami Instagramu?
Kde jsou ty časy, kdy si lidé chodili často povídat do kaváren, nebo jenom tak ven? Už je to dlouho, protože s časem přišly sociální sítě a s nimi i Instagram. Denně na něm trávíme hodiny a sdílíme skrze něj i hluboká soukromí. Co když má Instagram i svou temnou stránku?
Služeb Instagramu v současné době aktivně využívá více než miliarda uživatelů, kteří na něm sdílí své fotografie, videa a chvíle každodenního života. Lidé už si na to jednoduše zvykli, fotí si, co měli k snídani, v jaké skvělé práci zrovna působí, nebo jakému sportu se zrovna věnují. Proč ale někdo nenatočí, jak se ráno špatně probudil a že mu šéf snížil plat? Protože to značí neúspěch. A nikdo z nás nechce vypadat neúspěšně.
Hlavním problémem je fakt, že každý z nás chce být společnosti přijímán jako ten, kterému se daří. Díky naaranžovaným a často nereálným fotografiím, za kterými se může skrývat mnohdy něco jiného, než co ukazují, máme pocit, že bychom se druhým měli vyrovnat. Každý z nás samozřejmě sleduje pouze ty, kteří nás něčím inspirují, což je naprosto v pořádku. Vše ale musí být ve zdravé míře a nejenom mladé slečny si musí uvědomit, že pokud měří 160 centimetrů, nebudou vypadat jako modelka, která je o patnáct centimetrů vyšší. I přesto si ale můžou koupit stejné šaty a vypadat v nich skvěle. Inspirace je důležitá, posedlost může být nezdravá.
Instagram je a bude skvělou platformou pro kontakt s lidmi, hledání nových, například pracovních, kontaktů či zajímavých míst. Důležité je ale dodržovat takzvanou "sociální potravu", kterou dáváme a dostáváme mimo sociální sítě. Zkusme se nezhroutit, když nám zrovna dojdou data, či se nám vybije telefon. Na sociálních sítích se nic nezmění, v našem reálném životě by mohlo.
Autorka textu: Simona Vondrová