Přejít k hlavnímu obsahu
Životní styl

Hardballing: Seznamovací trend, díky kterému konečně najdete vysněného partnera

Info ikona
Láska

Stále se vám nedaří najít spřízněnou duši? Plácáte se ve vztazích, které nemají smysl? A častokrát se scházíte s někým, kdo za to vůbec nestojí? Možná je nejvyšší čas, abyste na vlastní kůži vyzkoušeli nový seznamovací trend s názvem hardballing.

V posledních letech se ze seznamování stala hotová věda. Najít ideálního partnera je téměř nemožné, míst k seznámení ubývá, a zato přibývá seznamovacích aplikací, díky kterým „zaručeně“ najdeme toho pravého. Jenže, ani zmíněné aplikace nejsou všemocné, a tak mnoho lidí bezmocně kroutí hlavou a nad vztahy láme hůl. Pokud už také v ruce svíráte „vztahovou hůl“, zadržte!

Světlo světa totiž spatřil nový seznamovací trend, díky kterému můžete předejít dalšímu zklamání v lásce. Říká si hardballing a staví na myšlence, že není čas ztrácet čas s lidmi, kteří nesplňují naše požadavky a nesdílí podobné hodnoty. 

Buďte generálním ředitelem vašeho seznamování

Známe to všichny. Konečně najdeme člověka, který na první pohled působí jako dokonalý partner. Po dvou schůzkách ale zjistíme, že nám vadí jeho kouření, občasný arogantní tón, nesdílíme jeho hodnoty a jenom stěží překousáváme jeho pohledy na jiné ženy. Namísto toho, abychom randění ukončily, ale hledáme pro jeho chování omluvy a doufáme, že se změní. A víte co? Nezmění! To bohužel zjistíme až po roce, nebo třeba i dvou letech, vztahu nevztahu, ve kterém nejsme šťastné a spokojené. Bohužel, místo toho, abychom se z této situace ponaučily, dříve nebo později vkročíme do dalšího vztahu, který opět nebude podle našeho gusta. Uvízly jsme totiž v bludném kruhu randění.

Vystoupit ze zmiňovaného bludného kruhu nám pomůže tzv. hardballing, nový seznamovací trend, díky kterému se stanete generálním ředitelem seznamování. „Hardballing je nový termín pro seznamování, který znamená, že máte jasno ve svých očekáváních od vztahu. A to platí nejen pro dlouhodobé vztahy, ale také příležitostný flirt,“ vysvětluje vztahový odborník Logan Ury. Podle tohoto konceptu jste šéfem, který řídí proces seznamování a rozhoduje o tom, kdo je dokonalým kandidátem a kdo si naopak nezaslouží ani špetku vaší pozornosti. Jednoduše řečeno, jste nekompromisní a nespokojíte se s průměrem.

Info ikona
Láska

Hardballing v praxi

Dobrou zprávou je, že hardballing můžete ovládat lusknutím prstu. V první řadě je důležité, abyste si ujasnila, jak si svého budoucího partnera doopravdy přestavujete. Zkuste si požadované vlastnosti vypsat na papír. Díky tomu si v hlavě vytvoříte dokonalý obrázek člověka, kterého hledáte.

Při následném seznamování je zase důležitá otevřenost a upřímnost. Hned v počátcích randění vyložte karty na stůl a sdělte potencionálnímu partnerovi, co od případného vztahu očekáváte. Pokud se vaše pohledy na vztah nebudou shodovat, nemá smysl v randění pokračovat.

V případě, že se seznamujete prostřednictvím aplikací, nebojte se do popisku napsat, za jakým účelem aplikaci používáte. Pokud například hledáte vážný vztah, vyplatí se, když tuto informaci uvedete v popisku. „Díky tomu k sobě přitáhnete správné lidi a ušetříte si čas s těmi, kteří nesdílí podobný pohled na vztah,“ míní Ury.

Věřte, nebo ne, hardballing vám skutečně pomůže naleznout člověka, který je pro vás přímo stvořený. Občas totiž doopravdy stačí, když si ujasníme, co od partnera očekáváme, a co mu naopak můžeme nabídnout my. „Navíc se díky hardballingu vyhnete prazvláštním romantickým vztahům, které způsobují stres a jsou doprovázeny vysokou mírou nejistoty,“ dodává odborník na seznamování pro InStyle.