Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Když se láska neptá! Na Ukrajině nepřestávají znít svatební zvony

Info ikona
Svatba

Namísto oddací síně protiletecký úkryt, namísto bílých šatů vojenská uniforma. I když současné ukrajinské svatby nepřipomínají svatební nástěnku z Pinterestu, nesou v sobě důležité poselství – život jde dál!

Od ruské invaze na Ukrajinu uplynulo už více než 14 dnů. I když je válečný konflikt každým dnem vyostřenější, Ukrajinci se nevzdávají svých hranic ani důležitých životních kroků. To potvrzuje i facebookový příspěvek ukrajinského ministerstva spravedlnosti z 6. března, ve kterém zní, že od začátku války s Ruskem se na Ukrajině oddalo 3973 párů. Ministerstvo zároveň sdílelo sérii fotografií různých párů, které se vzaly navzdory aktuální válečné situaci. I když se ukrajinské nevěsty nepyšní dlouhými svatebními šaty od návrháře, dokonalou svatební kytici nebo zástupem družiček po své pravici, mají to nejdůležitější - víru v lepší budoucnost

Mohlo by se vám líbit

Svatba, která obletěla celý svět

Své „ano“ vyslovila během ruské invaze také Lesia Ivashchenko, která si po dvaadvaceti letech vztahu vzala svého partnera Valeria Fylymonova. Netradiční svatba se uskutečnila poblíž bojové linie u Kyjeva, a tak není divu, že vojačka z povolání Lesia na sobě měla maskáčový komplet doplněný o bílý závoj a svatební kytici. „Jsem šťastná, že žijeme, že tento den proběhl, že můj manžel žije a je se mnou. Rozhodli jsme, že bychom se měli vzít před státem, před Bohem. Kdo ví, co bude zítra. Máme dospělou dceru, a tak si myslím, že je šťastná, že jsme se konečně vzali,“ řekla Lesia. Mimochodem, novomanželům přišel poblahopřát také starosta Kyjeva Vitalij Kličko a jeho bratr boxer Wladimir.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Za pět minut dvanáct

Také svatba Yaryny Arievy a jejího partnera Sviatoslava Fursina neprobíhala tak, jak si pár zprvu vysnil. Původně se chtěli oddat až v květnu, avšak sílící ruská agrese na konci letošního února způsobila, že Yaryna a Sviatoslav změnili své svatební plány. Svatba se uskutečnila 25. února, tedy den poté, co ruská vojska vstoupila na Ukrajinu. Celý příběh mladého páru zdokumentoval novinář CNN Christian Streib, který na svém instagramovém profilu následně zveřejnil netradiční fotografii novomanželů. Yaryna a Sviatoslav se totiž po svatbě rozhodli, že se společně zapojí do boje s nepřítelem.

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit