Přejít k hlavnímu obsahu
Promotion
Promotion
Promotion
Životní styl

Odzvonilo klasickému biografu? V Paříži uspělo kino na vodě

Info ikona
Kino

Vychutnat si filmovou novinku můžete hned několika způsoby. Buď zvolíte klasické multikino, připlatíte si za boutique kino nebo si počkáte, až snímek bude v televizi. Pokud ale žijete v Paříži, pak se vám naskytla ještě jedna možnost - sledovat film přímo ze řeky Seiny. 

Promotion
Promotion
Alžběta Rybářová | 27. 07. 2020

Pandemie koronaviru ovlivnila i kulturní odvětví. Kinosály zavřely své pokladny, filmové premiéry se odsunuly na dobu neurčitou a nikdo neměl ponětí, kdy opět usedneme do pohodlných sedaček multikin a dopřejeme si milovaný popcorn šunka - sýr. A právě v tu dobu začaly svou zašlou slávu oprašovat autokina, ve kterých jste si mohli dopřát filmový hit, aniž by došlo k potencionální nákaze. I když aktuálně do kin chodit smíme, koronavirus stále není pod kontrolou. To moc dobře vědí i v Paříži, kde vymysleli další způsob, jak dodržet sociální odstup, a přitom si vychutnat filmový trhák.

Řada: Seina, Místo: Pátý člun

Všichni Pařížané vědí, že v letních měsících se nábřeží řeky Seiny promění v jednu velkou pláž. V letošním roce se ale organizátoři rozhodli, že v rámci akce Paris Plages vytvoří něco, co Paříž doposud neviděla, a tak světlo filmového světa spatřilo Cinéma sur l'Eau (kino na vodě). Pokud si myslíte, že vstupenka do kina na vodě stála nekřesťanské peníze, pak jste na omylu. Jedinečný zážitek byl určen pro 150 šťastlivců, kteří svůj lístek vyhráli na začátku července v tombole. 

Kino
Diváci se pobavili u komedie Le Grand Bain.
Zdroj: Le Cinema sur l'eau

Na řece Seině se tak 18. července "ukotvilo" 38 elektrických člunů se čtyřčlennou až šestičlennou posádkou. Ve všech případech šlo o rodiny nebo blízké přátelé, a tak čluny dodržovaly i pravidla sociálního distancování. "Po několika měsících uzamčení jsme si říkali, že potřebujeme způsob, jak lidem a světu říci, že v Paříži jsou otevřena kina. Vždyť Paříž je jedním z hlavních světových kinematografů," řekla Elisha Karmitz, generální ředitelka MK2 Cinemas.

Novinka, která nezklamala

Existují dvě podmínky, po jejichž splnění můžeme kino na vodě označit za zdařilé. Zaprvé musí být pěkné počasí, zadruhé se diváci musí bavit. Vzhledem k tomu, že celý den svítilo sluníčko a diváci se nasmáli u francouzské komedie Le Grand Bain, pak předpokládáme, že akce se vydařila na jedničku. Jediné mínus vidíme v tom, že šlo o jednorázovou událost, která zatím nemá naplánované pokračování. Lze jenom doufat, že se podobného nápadu chytne jiná světová metropole. Co, Praho?

ČTĚTE TAKÉ: Kina s atmosférou! Kde najdete ta nejlepší artová kina v Praze?

Titulka

Časopis Marianne si nyní můžete, bez nutnosti platit poštovné, objednat až domů. Více informací se dozvíte zde.

Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion