Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

LEGO® dává plastovým lahvím nový život!

Info ikona
Proměna plastových lahví na stavebnici Lego

Použité plastové lahve, které čím dál víc zatěžují planetu. Teď se však mohou proměnit v něco mnohem lepšího, stát se, čímkoliv si jen dokážete představit – kočkou, hradem, anebo důležitou spojkou stavebnice. Z jediné PET lahve může vzniknout až deset kostiček LEGO®. Pojďte společně s vašimi dětmi přeměnit svět k lepšímu!

Promotion | 28. 06. 2021

Kdo by do obyčejné plastové lahve řekl, že se dokáže proměnit v plnohodnotnou kostičku LEGO® se všemi požadavky na kvalitu, bezpečnost i odolnost, která je zárukou zábavy pro celé generace dětí. Nyní se taková myšlenka stává pomalu, ale jistě, skutečností. Plastové lahve si vzal do parády tým více než 150 lidí, vědců a inženýrů společnosti LEGO®, aby objevil nové cesty, jak co nejméně zatížit planetu a ještě si u toho užít zábavu. Během posledních tří let prošlo konkurzem více než 250 variant materiálů z PET lahví a stovky dalších plastových alternativ. „I když ještě chvíli potrvá, než si pohrajeme s kostkami z materiálu z použitých PET lahví, chceme dát dětem vědět, že na tom pracujeme, a vzít je na tuto cestu s sebou. Stejně jako děti doma staví, rozestavují a přestavují kostky LEGO®, my děláme totéž v naší laboratoři,“ komentuje proces změn Tim Brooks ze společnosti LEGO Group.

Info ikona
Recyklace PET lahví do kostek Lega

Jak se staví změny k lepšímu…

To ale nejsou jediné změny, které se ve výrobních závodech LEGO® za poslední dobu udály: Už v roce 2018 začala společnost vyrábět prvky z biopolyethylenu (bioPE) z cukrové třtiny pocházející z udržitelných zdrojů, načež o dva roky později oznámila, že z jejích krabic zmizí jednorázový plast.

Plastová lahev, nová hrdinka příběhu

Inovativní proces využívá na míru šitou technologii míchání, která kombinuje recyklovaný PET se zpevňujícími přísadami. Prototyp recyklované kostky tak představuje nejnovější vývoj v oblasti udržitelnosti společnosti LEGO®. Chcete víc info, jak LEGO® pomáhá změnit svět k lepšímu? Klikněte zde.