Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Oprah Winfrey: Nosila pytel od brambor, zažila sexuální zneužívání i obrovskou tragédii

Pokud hollywoodští tvůrci hledají inspiraci na nový životopisný snímek, pak by neměli přehlédnout Oprah Winfrey. S populární moderátorkou se život rozhodně nemazlil a za svých devětašedesát let zažila momenty, ze kterých doopravdy mrazí.

Vraťme se ale na začátek její životní cesty. Malá Oprah Winfrey se narodila 29. ledna 1954 do neharmonické rodiny. Její matka Vernita Lee se ihned po porodu odstěhovala s Oprah k babičce, kde společně žily šest let. Bohužel, po finanční stránce rodina velmi strádala, což se například podepsalo na oděvu, který Oprah nosila. Ve svých vzpomínkách moderátorka uvádí, že namísto šatů oblékala pytel od brambor, za což si od dětí vysloužila ošklivé narážky.

Šťastné zítřky se nekonaly

Situace se nezlepšila ani o pár let později, kdy se Oprah s matkou přestěhovala Milwaukee. Vernita Lee totiž porodila druhé dítě a usoudila, že se o obě dcery nedokáže postarat. A tak si malá Oprah sbalila kufr a vyrazila za svým biologickým otcem do Nashvillu. Ani tam se Oprah nedočkala vyslouženého klidu a dětské bezstarostnosti. V devíti letech ji sexuálně zneužíval její bratranec, strýc a rodinný přítel. Teprve o čtyři roky později sebrala Oprah odvahu a utekla z domu. Štěstí ji bohužel nečekalo ani daleko za hranicemi města. Ve čtrnácti letech Oprah otěhotněla, ale předčasně narozený syn Canaan zemřel krátce po porodu.

Mohlo by se vám líbit

Když věk je jen číslo. Diane Keaton dokazuje, že i v 77 lze být módní ikonou

Všechno nejlepší, Diane! Nejen herečka, zpěvačka a býválá partnerka Woodyho Allena, ale především také módní ikona Diane Keaton slaví 77. narozeniny. Jejím stylem oblékání se ale můžete snadno inspirovat i v případě, že se k hranici sedmdesátky ještě ani zdaleka neblížíte.
marianne.cz

Čas na změnu

Po této tragédii se Oprah znovu vrátila k otci, kde začala studovat na střední škole East Nashville. Nejvíce ze všeho ji bavila recitace a dramatický výklad, se kterým dokonce zabodovala v celonárodní soutěži. Nutno dodat, že díky tomuto úspěchu získala stipendium na Tennessee State University. A právě během studia začala Oprah pokukovat po brigádě. Poměrně záhy získala práci rozhlasové hlasatelky na stanici WVOL. Jejího talentu, pohotovosti i empatie si následně začaly všímat i televizní stanice. Největší kariérní zlom přišel v roce 1984, kdy Oprah začala moderovat půlhodinovou ranní talk show na WLS-TV AM Chicago. Pořad se rychlostí blesku stal nejoblíbenější talk show v Chicagu, a tak nikoho nepřekvapilo, když byla po roce přejmenovaná na The Oprah Winfrey Show a prodloužena na celou hodinu. V té době časopis TIME napsal: „To, co jí chybí v novinářské tvrdosti, si vynahradí prostou zvídavostí, robustním humorem, a především empatií. Hosté se smutnými příběhy, kteří mají co vyprávět, vzbudí u Oprah slzu v oku. Naopak oni zase po čase zjišťují, že odhalují věci, které by za normálních okolností neřekli ani svým blízkým, natož celému národu u televizní obrazovky. Jedná se o talk show, která funguje jako skupinové terapeutické sezení.“ 

I když legendární talk show The Oprah Winfrey Show už televize jedenáct let nevysílá, Oprah Winfrey rozhodně nezahálí. Kromě toho, že vydává dva časopisy, tak moderuje, věnuje se herectví a vede svou akademii The Oprah Winfrey Leadership Academy for Girls. Zároveň Oprah podepsala smlouvu se streamovací společností Apple TV+, pro kterou vytváří originální show, jako je Oprah's Book Club nebo nejnovější The  Oprah Conversation.

Jak se vyvíjel módní styl Oprah Winfrey
Mohlo by se vám líbit

Kamala Harrisová: Příběh ženy, o které mluví celý svět

Jenom sotva bychom ve Spojených státech amerických našli ženu, o které se mluví více než o Kamale Harrisové. Právnička, demokratická politička a nyní i kandidátka na viceprezidentku patří k nadějím americké politické scény. Kdo ale Kamala Harrisová doopravdy je?
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Životní styl
Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Životní styl
Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Životní styl
Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Životní styl
Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě

Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě