Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

V kanceláři jako doma! Vytvořte si svůj pracovní ráj, aby vám podnikání šlapalo

Info ikona
Domácí kancelář

Dlouho jste se rozhodovala, zvažovala všechna pro a proti, a nakonec si řekla, že do toho jdete. Protože přece plánujete zrealizovat svůj sen! Pokud se právě pouštíte do vlastního podnikání, nebudeme si nic nalhávat – máte před sebou dlouhou cestu, ne vždy se vám po ní půjde snadno, ale rozhodně, rozhodně stojí za to!

Promotion | 19. 04. 2024

Jistě jste si už zjistila, co všechno musíte absolvovat, než si budete moci sama sobě říct: Jsem podnikatelka! Podnikatelský a finanční plán si určitě pamatujete zpaměti, logo a jméno firmy máte promyšlené, web už je skoro v provozu, možná ještě hledáte účetní a čeká vás cesta na živnostenský a případně i další úřad pro různá povolení a oprávnění. Tyhle formality jsou sice nutné, ale také trochu nudné.

 

Info ikona
Domácí kancelář

V ložnici ne!

Pokud patříte k těm, které k podnikání nepotřebují sehnat speciální prostory a pracovat budete z domova, čeká vás ta příjemnější část rozjedu firmy. Musíte si vyladit svoji kancelář! A to nejen proto, abyste se v ní cítila příjemně, ale také proto, aby se vám v ní dobře pracovalo.

Důkladně zvažte, kde chcete svoji kancelář mít. Ideální je „nepodnikat“ z ložnice nebo obýváku, pokuste se koutek alespoň trochu oddělit od zbytku obytné plochy. Jinak hrozí, že vám v kanceláři část dne bude „pomáhat“ zbytek rodiny.

Nezapomeňte na dobré osvětlení a příjemnou teplotu v místnosti, ale ani na pravidelné větrání. Dopřejte si také něco, co vám pracovní dobu zpříjemní, třeba hezkou květinu, fotku svých blízkých nebo aromalampu. A co si třeba dopřát pěknou termosku na čaj nebo konvici na kávu, abyste z „kanceláře“ nemusela každou chvíli odbíhat do kuchyně?

Info ikona
Domácí kancelář

Vybavení, to je základ

Promyslete si, co budete při práci pravidelně používat, zvolte podle toho dostatečně velký pracovní stůl a to, co využíváte jen nahodile, klidně schovejte do zásuvky. Kvalitní a pečlivě vybraná kancelářská židle je základ, chybět by neměla bederní a nožní opěrka, zajímat by vás při nákupu měla i nosnost židle a její výška. Ovlivňují totiž správné sezení.

Samozřejmostí by potom v domácí kanceláři měly být i vychytávky jako podložka pod myš a pod zápěstí. Zvažte i stojan na monitor, ovlivňuje držení těla a vaše záda vám na konci dne poděkují.

Víte už, jakou budete potřebovat techniku? Pokud jste si dosud vystačila se starým notebookem po manželovi nebo po dětech, možná je na čase zainvestovat do nového přístroje, aby fungoval podle vašich představ a nezdržoval vás od práce tím, že má nejlepší roky za sebou.

Info ikona
Domácí kancelář

S ohledem na přírodu

Hodit se vám určitě bude i pořádná tiskárna, protože kdo z nás nikdy nezažil ten moment, kdy sice stiskl tlačítko „print“, s očekáváním postával u tiskárny, ale nikdy se nedočkal výsledku?

Jako dělaná je pro malé podnikatele nová řada profesionální barevné inkoustové tiskárny HP OfficeJet Pro. Splní nekonečné množství úkolů od tisku dokumentů, e-mailů i formulářů, ale i třeba propagačních materiálů ve vysoké kvalitě. Díky inkoustové technologii se totiž chlubí živými barvami a opravdu ostrým textem.

Snadno se ovládá, připojená je přes Wi-Fi a tisknout umí i z mobilu. Určitě oceníte, že nejen tiskne, ale také skenuje, kopíruje a některé modely umí i faxovat. Obsluhovat ji můžete díky intuitivní dotykové obrazovce, je rychlá a tichá a neprovětrá vám peněženku ani nezatíží přírodu – inkoustové kazety se chlubí vysokým výtěžkem a tisknout navíc umí oboustranně.

A pozor, ušetřit můžete i díky HP Instant Ink. O co jde? O jednoduchý systém, který sám pohlídá, že v tiskárně dochází inkoust! Tiskárna sama dovede komunikovat se střediskem služeb HP a speciální algoritmus průběžně vyhodnocuje spotřebu náplní. Jde v podstatě o předplatné, díky kterému ušetříte až 70 % za inkoust. Předplatné začíná na 44 Kč měsíčně.

Zajímají vás zkušenosti těch, které už tiskárnu vyzkoušely? Podívejte se na profily Kateřiny Kosíkové a Terezy Fišer.