Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Zimní svatba? Známe nejpohádkovější místa v Česku

Info ikona
Svatba

V Česku máme přes dva tisíce zámků, hradů a tvrzí, na kterých se ročně odehrají tisíce svateb. Připravili jsme pro vás přehled těch nejžádanějších svatebních míst, do kterých jsme zařadili i zrekonstruované farmy, stodoly a hotely. Pokud tedy plánujete netradiční zimní svatbu, právě teď je nejvyšší čas zarezervovat si svůj svatební termín.

Autorka: Dominika Bártová

Jakubov

Svatba v poklidu a okolí Doupovských hor, a to navíc v historické kamenné usedlosti z 16. století. Pokud jsou právě takové představy o vaší vysněné svatbě, pak neváhejte přijet na statek do Jakubova. Najdete tu totiž na jednom místě všechno, co každá poctivá svatba musí mít.

Ve stodole, do které se vejde navíc až 120 svatebčanů, je pro vás k dispozici bar s výčepem, prostory k sezení a samozřejmě také k tanci. V hlavní obytné budově pak najdete restauraci s barem, klenbový sál i sociální zařízení. Ptáte se, kde budete mít svatební obřad? No přece na samotném nádvoří hostince, které je pro něj doslova jako stvořené. A pokud nejste organizační typ, i tady vás nejspíš potěší tím, že vám tu se vším pomohou.

Stodola Suška

Stodola Suška je malebná zámecká stodola, která se nachází na okraji obce Kravsko nedaleko Znojma. Kdysi sloužila k sušení obilí, dnes je z ní svatební místo s jedinečnou atmosférou, jež se nejlépe hodí k pořádání svateb v rustikálním stylu. 

Další místa najdete v galerii.

Místa pro zimní svatbu
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku