Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Marianne bydlení

5 tipů, jak oživit byt, a neutratit majlant

Je to snadné, občas stačí jen pár drobností, a promění se celý pokoj. Jaké jsou ty nejjednodušší tipy?

Redakce Marianne | 9. 12. 2012

Měkké a barevné koberečky

Vyměňte starý koberec za menší barevné běhouny. S interiérem dokážou divy. Prohřejí ho i prozáří. To samozřejmě záleží na tom, jakou zvolíte barvu. Nebojte se ani pestřejších odstínů. Běhouny se dají vyměnit, nekupujete je na dvacet let. Můžete je střídat. Jen pamatujte na to, že pokud jimi nahradíte starý koberec, který byl po celé místnosti, musíte zkontrolovat stav podlahy. Ne vždy se pod ním skrývají parkety, které stačí jen navoskovat a které vydrží desítky let.

Depositphotos_2126845_s

Usaďte se do obřího polštáře

Jsou lehké a mohou být kdekoli. U sedacích polštářů existuje několik velikostních variant. S těmi většími se vám bude lépe pracovat, ale také zaberou více místa. Než si je pořídíte, pořádně si je vyzkoušejte. Jsou pohodlné a skvěle si v nich odpočinete, na druhou stranu se může stát, že se vám z nich bude hůře vstávat. Pečlivě vybírejte i látku. Dáváte přednost snadněji udržovatelné kožence či kůži, nebo tkanině?

Depositphotos_3462046_s

Tradiční ušák, který vás vrátí do dětství

Pokud máte někde v bytě volný kout, doporučujeme pořídit si ušák a čtecí lampu. Každá z nás potřebuje alespoň chvíli pro sebe a relaxovat v pohodlném křesle a tichu je tak osvěžující. Nejste vášnivá čtenářka a nemáte nacpanou knihovnu k prasknutí? Pak doporučujeme Marianne nebo Marianne Bydlení.

Chcete to něco živého

Kvetoucí, ale i zelená květina v designovém květináči umí prostor krásně oživit. Pamatujte na zlaté pravidlo o velikosti, ani květinami nesmíte prostor přetížit. U květináčů buďte odvážní a své fantazii se rozhodně nebraňte. Dají se snadno vyměnit.

Depositphotos_2858377_s

Polštářky

Jsou měkké, pohodlné a díky nim získáte snadno pocit, že jste skutečně doma v bezpečí. Polštářků není nikdy dost. Potahy můžete měnit podle libosti a zkoušet, co udělají s celkovým vzhledem interiéru. Nové polštářky můžete vyhrát také v naší dnešní soutěži.

FF_Home_AW12_bedroom_02_valid_to_300413