Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Chce to změnu! Trefte se do černého s mojitem v ruce!

Kdy jste si naposled vychutnala dobré víno? Nebo namíchala vlastní mojito? Střílela jste někdy z luku? Umíte ohromit své známé nějakým kouzelnickým trikem? A představte si, že byste byla schopná u všeho ještě mluvit anglicky.

Redakce Marianne | 23. 08. 2012

Jedním z důležitých pilířů úspěšného studia jsou zážitky a motivace. Už Konfucius řekl: „Řekni mi, a já zapomenu, ukaž mi, a já si zapamatuji, nech mě to udělat, a já pochopím.“ Co prožijete, to si také lépe pamatujete. Proto se děti tak snadno učí, protože si vše ohmatají, vše si prožijí.

V závěru každého z jedenadvaceti modulů anglického jazyka se studenti účastní workshopu, kde si zkoušejí netradiční činnosti, jako např. malování na plátno, natočení traileru k filmu, ochutnávání kvalitní čokolády a kávy nebo přípravu suši. Na workshop jsou studenti skvěle připraveni, protože znají workshopové fráze… A uznejte, že pokud řeknete „That’s so sweet, I just love it“ ve chvíli, kdy máte pusu plnou skvělé čokolády, zapamatujete si to lépe, než když sedíte nad učebnicí. A možná i věta „Could you please pass me that salmon“ se vám lépe vryje do paměti, když toho lososa opravdu budete potřebovat, protože máte chuť na suši, než když budete vyplňovat gramatické cvičení…

Pavla Vraspírová

Související články