Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Jak se staví funkční šatník. Co by v něm nemělo chybět?

Info ikona
šatník

Máte přeplněné skříně, a stejně pravidelně nevíte, co na sebe? Možná vám chybí kvalitní základ. Na první pohled nenápadné, nudné kusy, na kterých se dá stavět.

Eliška Vrbová | 20. 02. 2021

Asi to taky znáte. Čeká vás pracovní pohovor nebo důležitá schůzka v kanceláři, chcete vypadat dobře a zapůsobit, jenže pak stojíte před skříní plnou oblečení a zdá se vám, že nemáte nic na sebe. Tahle blůza se k téhle sukni nehodí, šaty jsou moc upnuté, tričko příliš volné a co si k tomu všemu panebože vzít za boty?! 

Pokud se v podobné situaci ocitáte často, znamená to jediné – že váš šatník není zrovna efektivní. Jednotlivé kousky spolu dohromady moc nefungují a vy jste pak z usilovné snahy je kombinovat akorát tak nešťastná. 

Bílá jistota

Jak z toho ven? Řešením jsou tazkvané „basics“, tedy základní kusy oblečení, které se hodí k sobě navzájem a snadno jimi doplníte výraznější kusy. Pravda, tyto bílé, černé či béžové věci většinou v obchodě na první pohled moc neupoutají, šatníku ale prokážou nenahraditelnou dlouholetou službu.

Info ikona
černobílá

Victoria Beckham kdysi řekla, že bílá košile se hodí prostě ke všemu. A my souhlasíme. Dobře padnoucí bavlněná bílá košilekvalitně ušité bílé tričko jsou naprostý základ. Můžete je obléct k riflím, černým či béžovým kalhotám nebo barevné sukni, a pokaždé budete vypadat dobře. Při výběru je ale důležité, aby bílá byla skutečně bílá, ne průhledná. Takové tričko by vám v šatníku zase jen leželo, protože byste se v něm necítila sama sebou.

Kabelka bez (b)lesku

Choulostivý je i výběr svetru. Rozdíl mezi tím z umělého a z přírodního materiálu poznáte, až začne přituhovat. Vlněný svetr vás totiž opravdu zahřeje. To samé platí i o vlněném kabátu, který by v efektivním šatníku také neměl scházet. Ideálně v černé nebo béžové.

Info ikona
vévodkyně Kate

Vévodkyně Kate často sází na kombinaci základních kousků. Nikdy ale nezapomene na zajímavý detail.

Coco Chanel věděla, že bez jednoduchých černých šatů se neobejde žádná žena. LBD neboli malé černé jsou zachráncem zejména v období večírků a plesů, ale kombinovat se dají i na běžné nošení.

Poslední slovo mají doplňky. Rozhodně by vám neměla chybět velká jednobarevná kabelka a jedny univerzální černé boty, obojí v nejlepším případě bez rychle stárnoucích kovových detailů. Třpyt drahých kovů přenechte raději šperkům, které umějí, samozřejmě kombinované v rozumné míře, outfit dotáhnout k dokonalosti.

Mohlo by se vám líbit

Jak pečovat o koženou kabelku? Pozor na vlhkost i chemické přípravky

Máte svou koženou kabelku snů a nechcete, aby časem ztrácela na kráse? Stačí dodržovat pár jednoduchých způsobů, jak se o kožené výrobky starat. Kůže je materiál, který vydrží dlouho, a stářím se dokonce stává krásnější. Na co při péči o koženou kabelku nesmíte zapomenout?
marianne.cz