Přejít k hlavnímu obsahu

Je možné využít rázovou vlnu proti celulitidě?

Možná znáte někoho, kdo léčí rázovou vlnou třeba tenisový loket, patní ostruhy nebo zánět Achillovy šlachy. Jak si ale tato metoda dokáže poradit s celulitidou?

Redakce Marianne | 5. 09. 2012

Rázová vlna je moderní, účinná a neinvazivní metoda, která je založená na přenosu mechanické energie do postižené tkáně, kde následně dochází k několika reakcím. V první řadě jde o tlumení bolesti v místě aplikace. Tento efekt je však pouze přechodný a trvá několik hodin. K hojivému procesu vedou další účinky, a to hlavně zvýšení prokrvení v ošetřené tkáni. Tím pak dochází k urychlení tkáňového metabolismu (k látkové přeměně).

Jak přístroj funguje?
Přístroj mění vzduchovou vlnu (která je do něj vháněna pod tlakem 5–6 barů) v akustickou (zvukovou) radiální vlnu. Pro lepší kvalitu přenosu rázových vln mezi hlavicí a ošetřovanou tkání se používá kontaktní gel. Rázová vlna působí v tkáni až do hloubky 4 cm. Metoda se používá nejčastěji v ortopedii, kdy je doporučována například pro léčbu patních ostruh, ve sportovní medicíně při tenisovém nebo golfovém lokti, při bolestech ramenního kloubu a jiných bolestech pohybového aparátu, bolestech třísel nebo Achillovy šlachy, oblíbená je také při zdlouhavém hojení zlomenin apod.

Rázová vlna v estetické medicíně
Rázovou vlnu je možné ale používat také v estetické medicíně. Je účinnou metodou v ošetření celulitidy, zpevnění pokožky a celkového zlepšení jejího stavu. Kdy je možné využít rázovou vlnu v estetice? Které problémy může pomoci vyřešit? Kromě zmíněné celulitidy může pomoci také při vyhlazování pokožky po liposukci, ošetření lipedémů nebo při redukci strií, pomůže zlepšit vzhled jizev a dokáže zvýšit elasticitu pokožky. Odborníci slibují výsledky už po několika aplikacích.


Tip Marianne.cz
Využijte týden slev od 3. 9. do 9. 9. v Petra Clinic (Praha nebo Karlovy Vary), objednejte se na bezplatnou konzultaci a využijte některou z technik, na něž se tento týden slevy vztahují. 30% slevu máte tento týden právě na rázovou vlnu, kryolipolýzu (liposukci zmražením) a také na radiofrekvenční liposukci břicha a boků.