Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Marianne bydlení

Proměna: Království červené a modré

Šestnáctiletá Eliška chce být novinářkou. Ráda píše, čte a fotí. Jejím snem byl dívčí pokoj plný barev, kde by se našlo místo pro její nové piano, postel a velkou televizi.

Redakce Marianne | 6. 08. 2014

V čem byl problém

Podkrovní pokoj působil smutně, usedle a celkově nebyl příliš uzpůsobený potřebám šestnáctileté slečny. Bílé zdi zely prázdnotou, a ačkoli do místnosti proudí hodně světla, starší tmavé knihovny a skříně ji dělaly spíše ponurou. Kombinace zcela rozdílných kousků nábytku působila nekompaktně. Bylo třeba sem vnést mladistvou energii, jakou má správný studentský pokoj mít.

Naše řešení

Stěny oživila červená výmalba, barevné retro tapety a modré doplňky. Původní nábytek nahradila na míru vyrobená sestava skříněk a pracovní stůl v podobném barevném tónu, jako jsou zdi. Starou postel vystřídalo dvoulůžko se zajímavým kovovým rámem a přibyly police na knížky. Útulnost sem vnáší červený koberec, který přímo vybízel k tomu, aby se na něj umístilo křeslo na sezení u televize.

Nákupní košík

Proměna

Nábytek 134 025 K4

Textil 10 387 Kč

Svítidla 13 917 Kč

Celkem 158 329 Kč

Doplňky 

Celkem 8397 Kč

Proměna + doplňky

Celkem 166 726 Kč

Eliška bydlí s rodiči a starší sestrou v rodinném domě v Lánech nedaleko Kladna. Svůj čas nejraději tráví ve svém pokoji, kde se věnuje mnoha koníčkům. Ráda píše, čte a nedávno dostala elektrické piano, na které se učí hrát. Její království ale zdaleka nebylo takové, jaké by si představovala. Poměrně velká místnost v podkroví byla vybavena opotřebovaným nábytkem z tmavého dřeva, což není pro dívčí pokoj zrovna ideální, celkově působila neútulně a kvůli závěsům a neutrálním barvám zbytečně tmavě. Protože má Eliška za sebou první rok střední školy, bylo načase udělat razantní změnu a pokoj od základu proměnit tak, aby se tu mladé studentce dobře učilo.

aaapo_copy

PŘED 

aaapokoj9

Společně s designérkou Jankou Murínovou nejprve vybíraly tapetu – z velkého množství variant zvítězila ta s modročerveným retro vzorem. Z ní pak Janka odvodila barvy na zeď a celkové ladění interiéru. „Chtěla jsem, aby pokoj vyjadřoval Eliščinu energickou a veselou povahu, takže jsem na kratší část zdi vybrala jemnější červenou, která záměrně ladí i se skříňkami. Na šikmou stěnu jsem použila světle šedou. Kdyby tam zůstala bílá, byl by to příliš velký kontrast,“ říká designérka. Jako doplňkovou barvu zvolila modrou, která se v různých odstínech objevuje na doplňcích a také na rámu nové kovové postele.

IMG_2439

PŘED

aaa_pokoj3

PO

Vyvstala otázka, kam s elektrickým pianem. Ideální místo se pro něj našlo u zdi vedle šatní skříně, které vymezila další tapeta s drobným červeným vzorem. Možná by k němu leckdo automaticky dal tradiční otočnou stoličku, Janka však vybrala designové křesílko z bílého plastu, které s bílým pianem dokonale ladí.

aa_pokj4aa_pokoj2

Středobod pokoje vytváří výrazně červený kusový koberec, který tu díky svému tvaru působí téměř jako obraz. Elišce i její mamince se nejprve zdál poněkud velký a trochu hrubý na dotyk, ale brzy si zvykly natolik, že by si to tu bez něj už prý nedovedly představit. Stůl na učení je jednoduchý – bez zásuvek. Nebyly totiž třeba, Eliška používá ke studiu jen svůj notebook. Místo na knížky Janka vyřešila jednoduchými poličkami, na něž se vejdou i různé úložné boxy a dekorace. Kromě postele byla velkým přáním i širokoúhlá televize, na kterou je možné se dívat z křesla. V původ- ním návrhu byla pohovka, ale ukázalo se, že by už zabírala příliš mnoho místa. I tak se sem ale do budoucna klidně může pořídit ještě jedno křeslo pro kamarádku.

aaa_pokj5aaa_pokoj

Související články

Byt
Útulnost a minimalismus spojené v jednom: Podívejte se na tento atypický byt plný inspirace

Útulnost a minimalismus spojené v jednom: Podívejte se na tento atypický byt plný inspirace

Dům
S důrazem na jednoduchost a funkčnost postavili domácí wellness

S důrazem na jednoduchost a funkčnost postavili domácí wellness

Dům
Z předchozích staveb a od rodinných příslušníků jim zbyl stavební materiál a svépomocí postavili dokonalé místo pro odpočinek

Z předchozích staveb a od rodinných příslušníků jim zbyl stavební materiál a svépomocí postavili dokonalé místo pro odpočinek

Byt
Byt s krásnou kuchyní, tradičním krbem, dřevěnými podlahami a kouzelným dětským pokojem

Byt s krásnou kuchyní, tradičním krbem, dřevěnými podlahami a kouzelným dětským pokojem