Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne bydlení

Proměna: Krásná koupelna ve středomořském stylu

Manželé Techmanovi zrekonstruovali koupelnu v kladenském domku, aby si ji mohli komfortně užívat. Designérka Denisa Bartošová jim v ní vytvořila atmosféru jako u moře.

Redakce Marianne | 20. 08. 2014

V čem byl problém

V koupelně byly nemoderní obklady a nezajímavá dlažba, přičemž obojí dohromady vůbec neladilo. Vana stála přímo pod oknem, takže z ní nemohl být výhled. Nad vanou byl věšák, v rohu u okna stála pračka a nad ní visel bojler. Chyběly úložné prostory. Navzdory několika výrazným barvám tu vládla smutná atmosféra a člověk se cítil hodně stísněně.

Naše řešení

Změnili jsme dispozici. Z vany je teď výhled na nebe. Umyvadlo jsme přemístili na stěnu u dveří, odkud jsme otopná tělesa přesunuli jinam. Pod umyvadlo se stylovými bateriemi jsme umístili skříňku s patinou, další úložné prostory jsou v prostoru pod oknem. V koupelně je teď několik věšáků, přímo u vany dva vtipné a stylové. Celková barevnost prostoru je nadčasově modrobílá a koupelna působí vzdušně, protože jsme bojler dali do sklepa a pračku do prádelny.

Nákupní košík

Stavební práce 58 589 Kč

Obklady, sanita, baterie a topení 52 603 Kč

Dveře a okno 14 335 Kč

Nábytek 9322 Kč

Celkem 134 849 Kč

+ Doplňky 16 062 Kč

Celkem 150 911 Kč

Zuzana Techmanová z Kladna roky snila o koupelně, která by měla středomořský ráz a konejšivě lidský rozměr díky použití dřeva i patiny. „Měla jasnou představu o atmosféře nové koupelny, a protože je praktická žena, od proměny si slibovala i to, že jednoduše a přehledně pojatá místnost se jí na rozdíl od té předchozí bude snadno uklízet,“ říká interiérová designérka Denisa Bartošová, o níž se ví, že má vytříbený smysl právě pro rustikálně koncipované interiéry. Zuzana s Denisou se shodly na modrobílém ladění obkladů a dlažby. V zájmu praktického fungování koupelny však byly nezbytné stavební úpravy, které Techmanovi začlenili do celkové rekonstrukce domu, a to včetně výměny plastových oken za dřevěná. 

koup2_copy_copykoup99_copy

PŘED a PO

Aby si manželé mohli z vany dopřát výhled oknem na nebe, Denisa změnila dispozici – novou smaltovanou vanu umístila ke stěně, na níž bylo dříve umyvadlo, zatímco nové umyvadlo se stylovou skříňkou a zrcadlem situovala k protilehlé stěně. Těžko využitelný roh za dveřmi, kde bylo dříve topení, doporučila osadit dvojicí věšáků – na stěně a na dveřích. Stylový a snadno přemístitelný věšák je také u okna a dva další na odložení nebo sušení prádla jsou přímo nad vanou – tvoří je dřevěné tyče a držák ve tvaru pádla.

koup3_copykoup8

„Stahovací rošt dělá radost mně, pádlo zase oslovilo manžela,“ říká Zuzana. A pochvaluje si, že díky přemístění bojleru a pračky do sklepa se teď ve vzdušnějším prostoru může volně nadechnout. „Topení je nyní v podlaze, takže vystačíme s žebříkovým topením u vany,“ dodává.

koup6_copy_copykoup4_copy_copy