Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Marianne bydlení

Staňte se kulinářskou hvězdou! Dokážete to u nové kuchyňské linky

Komerční článek - Láska prochází žaludkem. Takže pokud chcete mít šťastný vztah, buďte bohyní vaší kuchyně. A nejlépe i s novou kuchyňskou linkou, s jejímž výběrem vám pomůžeme.

Redakce Marianne | 11. 07. 2014

Propagace firmy. Redakce neodpovídá za obsah sdělení.

Jedním z fenoménů dnešní doby je bezesporu vaření. Zdravá domácí strava zažívá mohutný návrat do našich životů a hospodyňky, které si ještě před pár lety myslely, že nedokáží uvařit ani vodu na čaj, se teď s odvahou v kuchyni pouští do nejrůznějších gastronomických pokusů a experimentů. Někdy je úspěch větší, jindy menší, ale to už tak bývá.

Přitom se není čeho bát. Stačí párkrát vyzkoušet některé postupy, osvojit si potřebné dovednosti a za krátký čas je z vás královna kuchyně. Vůbec nejlépe se chutné pokrmy připravují na nové kuchyňské lince, která přímo vybízí k zapojení fantazie a vytvoření něčeho opravdu výjimečně dobrého. Poradíme vám, jak si vybrat kuchyňskou linku, díky které se budou všichni vaši strávníci pokaždé olizovat až za ušima.

I kuchyň musí mít svůj řád

Aby se příprava lahodného oběda nebo večeře nezvrhla hned na začátku v nekontrolovatelný chaos, dělíme obecně kuchyňskou linku do několika zón. Každá z nich je určená na jinou činnost a všechny na sebe přirozeně navazují.

  • zóna skladovací - lednice, spižírna, skříňky se surovinami a kořením

  • zóna varná - sporáky, varné desky, mikrovlnné trouby, digestoře

  • zóna ukládací - skříňky na hrnce, kastroly, misky, talíře nebo příbory

  • zóna mycí - dřezy, odkapávače, myčky

  • zóna přípravná - čištění masa, zeleniny a ovoce (z druhé strany zóny mycí)

První slovo při výběru nové linky pak budou samozřejmě mít rozměry a stavební uspořádání kuchyně. Ty byste ještě před prohlížením nabídek v e-shopech s nábytkem měla znát, protože se snadno může stát, že se nadchnete pro něco, co ve skutečnosti nemůžete mít. A to je škoda.

Klasika nebo moderna?

Typů a provedení kuchyňských linek dnes na trhu najdete nepřeberné množství. Záleží jen na vašem přání, oblíbeném stylu a pak také pochopitelně na možnostech vaší peněženky. Snažte se však, aby linka zapadla do celkové koncepce interiéru, a to jak tvarově, tak barevně.

Žijete-li v moderní domácnosti s vytříbeným designem, měla by tomu vzhledem odpovídat i kuchyň. A naopak, pokud váš domov připomíná venkovskou usedlost, těžko si do nej pořídíte linku futuristického vzezření, nadupanou nejmodernějšími technologiemi.

Kvůli nepoměrně jednodušší údržbě povrchu je výhodnější zvolit kuchyňskou linku vyrobenou z takzvaného lamina (LTD). Jde o dřevotřísku, potaženou dekoračním papírem a laminovací fólií. Tento moderní a oblíbený materiál skýtá prakticky neomezený výběr barev a nejrůznějších dekorů, které mohou věrně imitovat i přírodní dřevo. Lamino je barevně a tvarově stálé, takže mu nevadí, když na část linky budou během dne dopadat sluneční paprsky.

Navíc, jak už bylo řečeno, nebudete mít tolik práce s jeho údržbou. Když už se stane nějaká nehoda (vystříkne kečup z lahve, od metly mixéru uletí kousek šlehačky…) stačí flek bez nějakého velkého drhnutí utřít mokrým hadrem. A i když skvrna zaschne, její odstranění je velmi snadné. Což se o kuchyňských skříňkách z dřevěného masivu říct nedá.

Při výběru nové kuchyňské linky je dobré si uvědomit, pro kolik lidí v ní budete pravidelně vařit. Tomu by mělo odpovídat množství, velikost a uspořádání úložných prostor i návaznost již zmíněných zón. Soustřeďte se také na kvalitu pracovní desky, dostatek místa na používané spotřebiče i počet dřezů.

Věříme, že vám tento článek pomůže ve chvílích rozhodování o nákupu kuchyňské linky. Přejeme vám ať vám jde vaření ve vaší krásné nové kuchyni úplně samo.

Související články

Dům
Minidomek v Jižních Čechách slouží pro útěk před ruchem města

Minidomek v Jižních Čechách slouží pro útěk před ruchem města

Poradna
Renovace dřeva krok za krokem: Snadno a za pár korun mu vrátíte ztracenou krásu

Renovace dřeva krok za krokem: Snadno a za pár korun mu vrátíte ztracenou krásu

Lidé a místa
Dlouhé roky hledala šťastný domov: Nakonec proměnila obývací pokoj ve stylový ráj

Dlouhé roky hledala šťastný domov: Nakonec proměnila obývací pokoj ve stylový ráj

Dům
Neuvěříte, jak rodina proměnila starý dům: Natírali, brousili, opravovali a staré věci nevyhazovali

Neuvěříte, jak rodina proměnila starý dům: Natírali, brousili, opravovali a staré věci nevyhazovali