Je to jedenáct let, co v amerických televizích doběhla premiéra poslední série. Přesto se na seriál Sex ve městě nedá zapomenout. Je jako kamarádka, se kterou se nevídáme už tak často, ale pořád se s ní dokážeme zasmát jako za starých časů. Čím to je?
This block is broken or missing. You may be missing content or you might need to enable the original module.

Světoznámá módní blogerka Leandra Medine, která se sama narodila v New Yorku, nedávno na svém blogu Manrepeller.com s kamarádkou polemizovala, v čem i po letech tkví síla Sexu ve městě. „Připadá mi, že se staly i mými kamarádkami, a to přesto, že jsou to jen seriálové postavy,“ píše a dodává, že kdyby si měla vybrat mezi víkendovým maratonem v posteli se Sexem ve městě a jakýmkoli nablýskaným večírkem, dá přednost seriálu. 

A kamarádka Amelia Diamond, rovněž autorka blogu, jí odpovídá: „Za prvé v tom hraje velkou roli nostalgie a za druhé (a to je důležitější) má scénář téhle show stále co říct – je v podstatě takovým průvodcem moderní ženy 21. století. Carrie, Sam, Charlotta a Miranda si vším prošly ještě před námi, takže my logicky odvozujeme i z jejich zkušeností. Díky seriálu víme, že nejsme samy, kdo zažil divné rande nebo trapas v posteli. Nejsme samy, koho potkal sexismus v práci, velká hádka s kamarádkou nebo ošklivý rozchod. Tyhle ženy si tím prošly, takže když prožijeme něco podobného, děláme stejnou chybu, anebo nevíme, co dělat, mrkneme na seriál a tam jsou – kamarádky, co si procházejí tím samým.“ 

Kromě toho jsou i další důvody, proč Sex ve městě ještě nevyšel z módy. Minimálně následující čtyři:

1. Božský. Každá z nás má muže, na kterého nedokáže zapomenout, ať už to s ním dopadlo jakkoli. Je to ten typ, kterého jsme oficiálně dávno pustily z hlavy, ale kterému máme chuť napsat či zkontrolovat profil na Facebooku už při druhé skleničce vína. Božský zkrátka žije v každé z nás. 

Mr Big and Carrie SITC 640x400

2. Móda. Někdy trochu praštěná a za hranou, ale přesto zajímavá a inspirativní. Eklektický přístup stylistky Patricie Field, která kombinovala i zdánlivé nesmysly, má za následek, že nám ani v roce 2015 nepřipadá oblečení v seriálu nudné a trapné (tedy většinou). 

satc jpg ef6fede6590e3719

3. Miranda. Jestli nás v seriálu zajímal něčí názor, pak to byl ten Mirandin – nepřikrášlený, upřímný a často pěkně ostrý. Miranda uměla být nezávislá a často nám právě ona ukazovala, jak bychom se měly chovat, abychom si udržely chladnou hlavu a hrdost. 

image1

4. Přátelství. Slovo ‚sex‘ v názvu je vlastně docela zavádějící. Mnohem víc je tahle show o hledání lásky, o humoru, který nám pomáhá překonat těžší časy, a hlavně o přátelství. Jak zjistila Carrie v závěru jedné z epizod, spřízněná duše, kterou hledáme, možná vůbec nemusí být muž, možná jsou to naše kamarádky.

SATC

Carrie zůstává i v roce 2015 módní ikonou. A jaké stylové ženy obdivujeme my v redakci? Podívejte se na: 5 módních ikon podle Marianne