Legendární Package japonského choreografa Shusakua Takeuchiho v bravurním podání taneční skupiny 420PEOPLE se po třech letech vrací do centra Prahy, a to na Václavské náměstí. Kdy? V sobotu 19. července od 17 a od 19.30 hodin.
Promotion


Představení fyzického divadla o lidech z kancelářského prostředí, o nekonečnosti jejich práce s papíry a dokumenty, jejich snech a fantaziích, které nemohou kontrolovat, bude uvedeno 19. července od 17 do 18 hodin a od 19.30 do 20.30 v rámci panevropského projektu Meeting the Odyssey.

Shusaku Takeuchi Package původně vytvořil pro svou skupinu Bodytorium v Nizozemsku v roce 1993. V následujících letech se inscenace hrála na mnoha místech po celém světě, vždy v aktuálních verzích upravených pro konkrétní prostředí, právě genius loci daného místa totiž hraje podstatnou roli. V létě 2011 soubor 420PEOPLE představenímPackage za velkého zájmu přihlížejících zaplnil piazzetu Nové scény Národního divadla úředníky, lejstry, pohybem, energií, rytmem a emocemi.

420PEOPLE_foto-pavel-hejny_-PACKAGE

Meeting the Odyssey je společenský a umělecký projekt, který spojuje umělce z 11 různých zemí a ve třech letních sezonách popluje Evropou – od Baltského moře k moři Středozemnímu. Na programu jsou workshopy a společná divadelní představení s cílem spojit lidi prostřednictvím dlouhodobé spolupráce, objevit nové umělecké prostory a kulturní přístupy a dospět ke vzájemnému obohacení účinkujících i diváků.

Více na: www.420people.org