Promotion

Bydlení v centru Prahy buď milujete, nebo nenávidíte. Pohled na Pražský hrad při západu slunce však rychle vykoupí všechny obvyklé neduhy ruchu velkoměsta.

Promotion

Bydlení v centru Prahy má plusů jako minusů. Můžete si užívat neuvěřitelný genius loci, zároveň ale nenávidíte davy turistů, jež se vám dnem i nocí valí pod okny. Většina bytů má přesto své neopakovatelné kouzlo, stejně jako tento rozlehlý, více než třísetmetrový apartmán v Křižovnické ulici.

Činžák, jehož je třípatrové apartmá součástí, patří s číslem popisným 61 mezi nejstarší domy na Starém Městě. Historie sahá do 13. století, kdy tu byl ženský klášter a kaple. Nynější podoba ve stylu severské neorenesance je dílem architekta Alfonse Šimáčka. V tom, že Michael Urban, majitel společnosti Michal & Michael, místo objevil, hrála hlavní roli náhoda a zvědavost. „Byl jsem na prohlídce jinde, kde jsem zvažoval spojení naší společnosti s Airbnb, a zástupce realitní kanceláře mně nabídl i tento byt. Vzhledem k výši nájmu jsem ihned odmítl. Po čase jsem přeci jen souhlasil s prohlídkou, spíše ze zvědavosti. Na místě jsem ale propadl kouzlu lokace. I přes extrémní riziko a nepředstavitelné náklady jsem se rozhodl do toho jít.“

Na návštěvě v domě U Dvou štítů

ČTĚTE TAKÉ: Na návštěvě u módní blogerky: Historický byt s kapkou moderny i útulna

Název U Dvou štítů je odvozen od dvou asymetrických štítů v průčelí budovy. Originální stavba, která je chráněnou památkou UNESCO, prošla v minulých letech náročnou, ale přesto velmi citlivou rekonstrukcí. Ta ctí veškeré původní prvky budovy včetně originálních stropních fresek. Rekonstrukcí, nebo spíše „refreshem“ prošel také byt samotný. Velký podíl na nynější podobě mělo renomované londýnské designérské studio Wolf. Jeho interiéroví architekti volili při zařizování především nadčasové prvky a zemité tóny. Základním měřítkem však byla kvalita. V použitých materiálech tak nejčastěji narazíte na řemeslně zpracované dřevo a mramor, jenž se objevuje například v obkladu krbu, a samozřejmě také sklo. Velký akcent byl dán i na osvětlení. Především ve večerních hodinách, kdy na Prahu padne tma, si můžete za pomoci závěsných lamp a bodových svítidel v mezipatře vykouzlit neopakovatelnou atmosféru. Za zmínku stojí také jedinečná vzdušnost celého interiéru. Hlavní obývací místnost je totiž otevřena až do krovů a stropy se tak klenou ve výšce zhruba sedmi metrů. Mezi další osobité kousky dotvářející neopakovatelnou atmosféru patří obrazy druhého ze spolumajitelů společnosti Michal & Michael, návrháře aut Michala Vlčka. Jeho abstraktní plátna se prolínají celým interiérem rozlehlého apartmá.

Na návštěvě v domě U Dvou štítů

ČTĚTE TAKÉ: Na návštěvě: Nordic styl v srdci Evropy

Přestože je byt určen především ke krátkodobým pronájmům, ať už pro návštěvníky Prahy, nebo firemní akce, vše je přizpůsobeno pohodlí hostů. Každý si tu najde to své, včetně oblíbeného zákoutí. Pro Michaela Urbana, který se stará o pronájem apartmá, je to bezpochyby čtenářský výklenek plný polštářů a měkkých kožešin, který nabízí patřičné soukromí a klid v kontrastu s hemžením v tepající Křižovnické ulici.

Ještě silnější zážitek pak bezpochyby nabízí výhled z tamní panoramatické terasy. Jestli někde platí výraz město jako na dlani, pak je to právě tady. Kdy naposledy jste měli Pražský hrad doslova na dosah, navíc během západu slunce? Výhled na něj překoná snad už jenom možnost dopřát si sklenku champagne ve vířivce na terase, jež je určena pouze hostům apartmá.

Promotion