Promotion

Ozdobí domov i potěší žaludek.

Promotion

Dýně jsou symbolem podzimu. Někdo z nich vykrajuje halloweenské obličeje, jiný nedá dopustit na dýňovou polévku a některým stačí jako „pouhá“ bytová dekorace. Není tedy divu, že se rozmohl trend dýňových farem, na kterých naleznete dýně všemožných barev i velikostí. Co si takhle udělat ryzí podzimní výlet za vaší vysněnou dýní?

Dýňový svět – Statek u Pipků

Nedaleko Golčova Jeníkova, v Nové Vsi u Leštiny, se nachází ráj pro všechny dýňomilce! Velké pyramidy z dýní, atrakce pro děti i mini zoo, jsou zárukou toho, že si výlet do Dýňového světa užijete s celou svou rodinou. V letošním roce statek otvírá své brány v sobotu 27. září od 14 hodin a bude nonstop pokračovat až do 1. listopadu. O víkendech, svátcích a ve dnech podzimních prázdnin navíc bude otevřeno už od 9 do 18 hodin. Věřte, že z této dýňové farmy se bez oranžových hlaviček nevrátíte.

Dýně
Do Dýňového světa vloni vyrazila i modelka Nikol Švantnerová. Zdroj: @nikolsvantnerova_official

Dýňová farma Bykoš

Muškátové, máslové či hokaido – to je jenom zlomek druhů dýní, které můžete objevit na Dýňové farmě Bykoš u Berouna. O víkendech vás na farmě čekají dýňové hody plné dýňových koláčů či polévek hokaido. Mladší návštěvníci zase ocení bludiště v kukuřici či malou zoo. Dýňová farma Bykoš se na vás těší každý víkend, a to od 10 do 17 hodin.

Dýně
Blogerka Jana na Dýňové farmě Bykoš. Zdroj: @boulevarddeprague

Zahradnictví u Kopřivů v Šebrově

Nejedná se sice o dýňovou farmu v pravém slova smyslu, ale to neznamená, že byste v Zahradnictví u Kopřivů nenalezli perfektní dýně. Zahradnictví u Brna každoročně pořádá dýňové slavnosti, během kterých se můžete těšit na vyřezávání dýní, prodej různých odrůd dýní, program pro děti a oblíbené slámohřiště. Dýňové slavnosti v Šebrově se letos konají o víkendech 5. a 6. října a 12. a 13. října 2019.

Dýně
Dýňové slavnosti v Zahradnictví u Kopřivů. Zdroj: @
mom_in_brno

ČTĚTE TAKÉ: Extra silný vývar: Jak připravit dýňové consommé?

Promotion