Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Starý větrný mlýn proměnili v dokonalý domov

Info ikona
Starý mlýn

Vysoko na kopci s výhledem na pobřeží Anglesey svítí Isla Windmill jako vysněné útočiště pro vyčerpané duše. Autentický interiér jen podtrhuje schopnost Angličanů vytvořit na jakémkoli místě stylové a pohodlné bydlení.

Terezie Benoni | 3. 01. 2022

Nacházíme se na pátém největším ostrově v okolí ostrova Velké Británie zvaném Anglesey nebo velšsky Ynys Môn. Ostrov o rozloze 714 km² při severozápadním pobřeží Walesu je od něj oddělený průlivem Menai. Tvoří zároveň jedno z velšských hrabství. S výhledem na pobřeží svítí do krajiny bílá fasáda mlýnu Isla Windmill, kterou narušují pouze nepravidelně rozesetá okna. Salonek ve třetím patře nabízí panoramatický výhled na Menaijský průliv a drsné vrcholy národního parku Snowdonia. Když si současní majitelé mlýn pořídili byl doslova v havarijním stavu. Od té doby prošel interiér i exteriér důkladnou renovací a proměnil se v prázdninové bydlení, ale také v místo, které je možné si pronajmout.

Galerie: Důkladně zrekonstruovaný mlýn
Mohlo by se vám líbit

S pohádkovou zahradou

V interiéru se mísí styl art deco s vlivy 70. let a typickými anglickými rustikálními prvky. Točité schodiště vede z jídelny v přízemí (kde najdete stůl vyrobený z původního ozubení větrné hřídele), kolem dvou dvoulůžkových pokojů v prvním a druhém patře, až do nejvyššího patra s útulným salonkem. Oblou siluetu větrného mlýna kopíruje zahrada obehnaná zdí, kde se nacházejí voňavé květinové záhony a dvě posezení pod širým nebem, orientované na východ i na západ. Za chladných nocí můžete zamířit do horké vířivky.

Mohlo by se vám líbit