Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Beauty snacking aneb Už vaše pleť dneska posvačila?

Také si nedokážete svůj pracovní den představit bez drobné svačinky okolo čtvrté hodiny odpolední? Pravdou ale zůstává, že byste v tento čas měly nakrmit nejen žaludek, ale také pleť. Seznamte se proto s novým trendem zvaným beauty snacking!

Známe to všechny. S úderem šestnácté hodiny přichází dva nezvaní hosté, hlad a únava. Většinu pracovního dne máme za sebou, avšak do konce pracovní doby zbývá ještě bezmála hodina a půl. I proto je důležité, abychom tělo udržely koncentrované a pouze „neumíraly“ před pracovním počítačem. Pomocnou ruku nám v tomto ohledu nabízí nejen zdravá a vyvážená svačinka nebo lahodný šálek kávy, ale také armáda kosmetických produktů. A tak přichází čas na beauty snacking, zkrášlující svačinku, díky které osvěžíte mysl i oživíte váš denní make-up.

Beauty snacking není žádnou velkou novinkou. Pravděpodobně každá z nás nosí po kabelce lesk na rty nebo pudr, díky kterému chytne make-up druhou mízu. Pravdou ale zůstává, že s těmito „oživujícími“ produkty pracujeme nesystematicky a velmi nahodile. Naopak, zkrášlující svačina je rutinní záležitostí, na kterou bychom si měly najít čas v pravidelných intervalech. I když naše pleť nemá hodinky, vyplatí se, když si svačinku dopřejeme okolo patnácté až šestnácté hodiny odpolední, tedy v čas, kdy pociťujeme únavu a vyčerpání.

Mohlo by se vám líbit

7 produktů, které vám nesmí chybět v kosmetické taštičce

A navíc je nakoupíte ve Dnech Marianne mnohem výhodněji! Tak na co čekáte? Je načase se hýčkat.
marianne.cz
Info ikona
žena

A jaké produkty naše pleť může posvačit?

Do „beauty svačinkového boxu“ bezesporu patří maska pod oči. Nebojte se, nikdo po vás nechce, abyste po pracovišti chodila s jílovou maskou přes celý obličej. Naopak, maska pod oči má tvar kapky, a povětšinou se prodává v průhledné variantě. Po zhruba dvaceti minutách se můžete těšit z hydratované, vyživené a prozářené podoční části pleti. Ideální pomůcka pro všechny, které ještě odpoledne čeká konferenční hovor přes kameru.

Své místo ve svačinkovém boxu má bezesporu také obličejová mlha. Obzvláště to platí v případě, že během dne máte dehydratovanou pokožku. Jenom několik ladných střiků způsobí, že vaše pleť doslova rozkvete. Mimochodem, obličejovou mlhu se vyplatí nosit v kabelce celoročně!

Pokud paříte k lidem, které po obědě dostihne únava, pak obraťte pozornost ke svému oblíbenému parfému nebo esenciálním kapkám zaměřeným na rozproudění energie. Stačí pár kapek svěží vůně, a rázem se budete cítit jako znovuzrozené. Zapomenout nemůžeme ani na klasický krém na ruce, které obzvláště v podzimních a zimních měsících hraje v naší kosmetické rutině důležitou roli. 

Pracujete z domova? Pak si můžete dopřát delší svačinovou pauzu, která se bude skládat z masáže kamenem gua shou. Dopřejte své pleti pár kapek relaxačního obličejového oleje, a následně nechte gua shu dělat to, co umí nejlépe – masírovat a uvolňovat napětí. Pouze nezapomeňte na to, abyste jednotlivé tahy směřovaly od středu obličeje pod ušní laloky. Jedině tak aktivujete lymfatický systém a masáž bude opravdu účinná.

Mohlo by se vám líbit

Fenomén Face Gym aneb fitness, se kterým omládnete

Dejte sbohem vráskám a povadlé pleti, jde se cvičit. Legíny nechte doma, zato si připravte olejíček či sérum a masážní váleček.
marianne.cz

Související články

Krása
Toužíte po dokonale oholených nohách? Možná děláte jednu zásadní chybu

Toužíte po dokonale oholených nohách? Možná děláte jednu zásadní chybu

Krása
Nejlepší make-upy podle redakce Marianne: Vybíráme produkty vhodné pro letní dny

Nejlepší make-upy podle redakce Marianne: Vybíráme produkty vhodné pro letní dny

Krása
Jednoduché triky, jak udělat z obyčejného culíku luxusní účes: Vše zvládnete za pár vteřin

Jednoduché triky, jak udělat z obyčejného culíku luxusní účes: Vše zvládnete za pár vteřin

Krása
4 letní střihy ofin, které vládnou trendům 2024: Inspirujte se Pařížankami i retro stylem

4 letní střihy ofin, které vládnou trendům 2024: Inspirujte se Pařížankami i retro stylem