Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Beauty snacking aneb Už vaše pleť dneska posvačila?

Info ikona
Krása

Také si nedokážete svůj pracovní den představit bez drobné svačinky okolo čtvrté hodiny odpolední? Pravdou ale zůstává, že byste v tento čas měly nakrmit nejen žaludek, ale také pleť. Seznamte se proto s novým trendem zvaným beauty snacking!

Známe to všechny. S úderem šestnácté hodiny přichází dva nezvaní hosté, hlad a únava. Většinu pracovního dne máme za sebou, avšak do konce pracovní doby zbývá ještě bezmála hodina a půl. I proto je důležité, abychom tělo udržely koncentrované a pouze „neumíraly“ před pracovním počítačem. Pomocnou ruku nám v tomto ohledu nabízí nejen zdravá a vyvážená svačinka nebo lahodný šálek kávy, ale také armáda kosmetických produktů. A tak přichází čas na beauty snacking, zkrášlující svačinku, díky které osvěžíte mysl i oživíte váš denní make-up.

Beauty snacking není žádnou velkou novinkou. Pravděpodobně každá z nás nosí po kabelce lesk na rty nebo pudr, díky kterému chytne make-up druhou mízu. Pravdou ale zůstává, že s těmito „oživujícími“ produkty pracujeme nesystematicky a velmi nahodile. Naopak, zkrášlující svačina je rutinní záležitostí, na kterou bychom si měly najít čas v pravidelných intervalech. I když naše pleť nemá hodinky, vyplatí se, když si svačinku dopřejeme okolo patnácté až šestnácté hodiny odpolední, tedy v čas, kdy pociťujeme únavu a vyčerpání.

Mohlo by se vám líbit
Info ikona
žena

A jaké produkty naše pleť může posvačit?

Do „beauty svačinkového boxu“ bezesporu patří maska pod oči. Nebojte se, nikdo po vás nechce, abyste po pracovišti chodila s jílovou maskou přes celý obličej. Naopak, maska pod oči má tvar kapky, a povětšinou se prodává v průhledné variantě. Po zhruba dvaceti minutách se můžete těšit z hydratované, vyživené a prozářené podoční části pleti. Ideální pomůcka pro všechny, které ještě odpoledne čeká konferenční hovor přes kameru.

Své místo ve svačinkovém boxu má bezesporu také obličejová mlha. Obzvláště to platí v případě, že během dne máte dehydratovanou pokožku. Jenom několik ladných střiků způsobí, že vaše pleť doslova rozkvete. Mimochodem, obličejovou mlhu se vyplatí nosit v kabelce celoročně!

Pokud paříte k lidem, které po obědě dostihne únava, pak obraťte pozornost ke svému oblíbenému parfému nebo esenciálním kapkám zaměřeným na rozproudění energie. Stačí pár kapek svěží vůně, a rázem se budete cítit jako znovuzrozené. Zapomenout nemůžeme ani na klasický krém na ruce, které obzvláště v podzimních a zimních měsících hraje v naší kosmetické rutině důležitou roli. 

Pracujete z domova? Pak si můžete dopřát delší svačinovou pauzu, která se bude skládat z masáže kamenem gua shou. Dopřejte své pleti pár kapek relaxačního obličejového oleje, a následně nechte gua shu dělat to, co umí nejlépe – masírovat a uvolňovat napětí. Pouze nezapomeňte na to, abyste jednotlivé tahy směřovaly od středu obličeje pod ušní laloky. Jedině tak aktivujete lymfatický systém a masáž bude opravdu účinná.

Mohlo by se vám líbit