Přejít k hlavnímu obsahu
Promotion
Promotion
Promotion
Krása

Beauty tipy a triky Marilyn Monroe. Dá se podle nich řídit i dnes?

Info ikona
Marilyn Monroe

Módní ikona, ztělesnění krásy i sexappealu a nadaná herečka. Od narození Marilyn Monroe uplynulo neuvěřitelných pětadevadesát let, přesto k této hollywoodské hvězdě stále vzhlížíme a v lecčem se od ní můžeme přiučit.

Promotion
Promotion
Karolína Peřinová | 1. 06. 2021

Narodila se jako Norma Jeane Mortenson, byla ikonou své doby a ztělesněním krásy. I když na stříbrném plátně ztvárňovala především stereotypní hloupé blondýnky, ve skutečném životě byla básnířkou, nenasytnou čtenářkou německého filozofa Friedricha Nietzscheho, a především inteligentní ženou, která vyzařovala kouzlem a sebevědomím.

Nadčasová péče o pleť

Marilyn Monroe v mnoha ohledech předběhla svou dobu. Důkazem je její přístup ke kráse a kosmetickým produktům. V době, kdy všechny kalifornské ženy volaly po opálené pokožce, Marilyn opálení odmítala a předvídala, že spálená kůže vede pouze ke zdravotním problémům. „Navzdory velkému trendy v Kalifornii si nemyslím, že opálení je atraktivnější, nebo dokonce zdravější. Osobně jsem proti opalování, mám ráda svůj světlý odstín pleti,“ nechala se slyšet Marilyn. Hollywoodská hvězda také chytře pracovala s konturováním. Zatímco její vrstevnice používaly tvářenku pouze na líčka, Marilyn si s pomocí tvářenky opticky zužovala nos. Namísto botoxu jí zase bohatě postačila konturovací tužka, díky které vytvořila plné a šťavnaté rty.

Další kosmetické triky Marilyn Monroe naleznete v naší galerii.

Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion