Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Kosmetické produkty, které spolu mohou využívat matky a dcery

Info ikona
Matka s dcerou a péče o pleť

Během kosmetiky je spoustu času na tlachání, a tak se můžete hezkým způsobem sblížit se svým mini já. My pro vás vybrali 6 kosmetických přípravků, které jsou vhodné pro obě z vás.

Tereza Čaladi | 13. 10. 2022

Slečny okolo třinácti roků se mohou začít více uzavírat do sebe, soustředit se více na své vrstevníky a občas se stane, že se svou maminkou nechtějí trávit tolik času jako dříve, když byly malé. Ale když jim nabídnete něco jako je „dámský kosmetický večer“, vsaďte se, že neodmítnou. A my víme, co společně můžete použít.

1. micelární voda

První věc, kterou byste měla svou dceru naučit, je správné čištění pleti, které je základem pro předejití akné. Navíc je samotný proces až rituální, dalo by se říci.

Pro odličování make-upu se nejčastěji využívá micelární voda, která zbavuje pleť povrchových nečistot. Po ní je dobré opláchnout si obličej. Poté je dobré využít tonikum, které z pleti pomáhá odstraňovat vápník a chlor z kohoutkové vody. Nakonec stačí nanést noční krém nebo sérum, praktikujete-li rutinu před spaním. Ráno vám postačí micelární voda a denní krém.

2. toner

Je základním kamenem v péči o pleť, jelikož slouží jako mezifáze mezi odlíčením a nanesením dalšího produktu. Slouží k hydrataci, zavření pórů a vyjasnění pleti. Pleť tak připraví pro nanesení séra či krému. Kdybyste je nanesli na pokožku bez toneru, nebudou tak účinné.

3. pleťové masky

Zážitek pro vaše dcerky jistě budou pleťové masky. Existuje mnoho druhů: čisticí (vhodné pro ty, co trpí na akné), hydratační (na suchou pleť), liftingové (pro redukci vrásek), regenerační (plné živin a minerálů). Využít můžete každá jinou, či například poslední ze zmíněných, která nikdy nezklame. Pokud si chcete užít pořádnou zábavu a připravit si domácí masky, máme pro vás tipy, jak na to.

4. kyselina hyaluronová

Ačkoliv tomu název nenapovídá, tento produkt má uklidňující a hojivé účinky na pleť. Pomáhá při hojení ranek a drobných jizviček (často po akné) a slouží především ke zvlhčení pleti. V období zimy je tak ideální. Navíc se nanáší pomocí kapátka, což se jistě bude mladým slečnám líbit, jelikož to působí velmi vznešeně.

Mohlo by se vám líbit

5. lip scrub

Abychom nezůstali pouze u pleti, je dobré také využít takzvaný lip scrub, neboli peeling na rty. Opět pro něj jistě najdete využití v blížícím se ročním období, jelikož pomáhá na suché rty. Jemně odstraňuje ze rtů šupinkovou pokožku. Používá se tak, že si jej na rty nanesete, chvíli necháte působit (nejíte ho!) a poté jej spláchnete vodou. Po omytí je dobré použít balzám na zklidnění rtů.

6. laky na nehty

Na závěr bychom rádi zmínili, že vzájemné lakování nehtů mezi matkou s dcerou nikdy nezklame. Jen si vzpomeňte na Rory a Lorelai hned v první sérii Gilmorových děvčat!

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku