Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Trend roku 2024: Ikonický vzhled Priscilly Presley z 60. let se vrací

Priscilla Presley se zapsala do historie především jako bývalá manželka a matka jediného dítěte “krále Rock’n’Rollu”, Elvise Presleyho. Ikonický nebyl pouze jejich vztah, ale také samotná image Priscilly, která hlásí velký návrat do předních beauty trendů. Jak se alespoň trochu přiblížit jejímu ikonickému vintage vzhledu?

Aneta Akgül | 8. 02. 2024

V loňském roce šlo do kin nové životopisné drama jménem Priscilla inspirované pamětmi memoáry Priscilly s názvem Elvis & Me. Možná to byl právě tento snímek, který vyvolal impuls veřejnosti k tomu se vrátit k ikonickému beauty looku, který byl pro Priscillu v mládí naprosto typický. Stejně jako móda mají totiž cyklickou povahu i beauty triky, což znamená, že to, co bylo trendy před lety, se znovu stává populárním. A to platí i v případě ikonického make-upu podle Priscilly Presley.

Mohlo by se vám líbit

8 nejoblíbenějších kosmetických produktů princezny Kate, které stojí méně než 1000 Kč

Každá žena má ve své koupelně oblíbené produkty, na které nedá dopustit, a tak je kupuje stále dokola. Postupem času se tak stanou srdcovou záležitostí a na experimentování není chuť. Stejně to má i jedna z nejvlivnějších žen na světě. Čekali byste u budoucí královny pouze luxusní produkty, které svou cenovkou odpovídají čtvrtině běžné výplaty?
marianne.cz

Návrat do 60. let

Vzhled, který definuje krásu Priscilly Presley, se stává obzvláště oblíbeným na sociálních sítích, a to s nebývalou intenzitou. Stačí se podívat na TikTok a okamžitě pochopíte, jak rozšířený tento trend je. Vzhled ikonické Priscilly se snaží napodobit jak profesionální make-up artistky, tak i ti, kteří mají make-up jako pouhou formu zábavy. Pokud jde o vlasy, nejspíš budete potřebovat spoustu natáček a dostatečné množství laku, abyste dosáhli podobného objemu jako měla Priscilla. Samozřejmě vám nesmí chybět ani konturovací tužka na rty, kterou své rty zvýrazníte a cekovému looku dodáte dokonalou poslední tečku, která podtrhne celý vzhled.

 

@isabellrrose Priscilla Presley 🤍🎀 using @Nova Beauty liner in (tyyl, dm, & btw) eyehsadow pallet in smoky, cheek powder in plush, & brush set #priscillapresley #priscilla #sofiacoppola #elvis #makeup ♬ πρωτότυπος ήχος - angie

Jak na ikonický make-up podle Priscilly

Když se podíváme na fotku Priscilly Presley v mládí, jako první nás pravděpodobně zaujmou její velmi výrazně nalíčené oči, které ale i přes to vypadají velmi jemně a žensky. Právě výrazné oči tvoří jeden ze základních stavebních kamenů pro docílení tohoto ikonického beauty looku.

Nejdůležitější roli v celkovém vizuálu hrají oční linky. Ty si Priscilla dokázala namalovat tak, že působily výrazně, ale zároveň stále velmi elegantně, jemně a žensky. Její ikonická “křídla” z linek, která nosila, inspirovala miliony lidí po celém světě. Docílit dokonalých linek v perfektním tvaru ale není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Chce to velkou dávku preciznosti a trpělivosti. Jakmile si ale najdete svůj osvědčený grif, bude to pro vás hračka. Pokud jste v práci s linkami začátečníci, doporučujeme nejprve začít jednoduchým obrysem tvaru linky, kterou chcete vytvořit. Jakmile budete mít náčrt linky, mnohem lépe se vám bude pracovat s následnou tekutou linkou, kterou svůj náčrt vybarvíte. Nenechte se odradit, pokud se vám to na první pokud nepovede tak, jak byste si přáli. Vytvoření perfektně ostrých linek je mnohdy těžký úkol i pro profesionály.

Druhou věcí, které si na obličeji Priscilly zajisté všimnete, jsou velmi výrazné a husté řasy. Zde platí pravidlo “více je více”. Pro docílení toho, abyste vypadala jako mrkací panenka, je třeba vaše řasy opravdu zvýraznit. K tomu vám mohou pomoci i kleštičky na řasy, díky kterým docílíte perfektního natočení řas. Jakmile budete mít řasy natočené, naneste první vrstvu řasenky, především k jejich kořínkům, kterou nechte zaschnout. Poté naneste druhou vrstvu, kterou naneste především do konečků řas, čímž je vizuálně prodloužíte. A pokud chcete ještě větší efekt, doporučujeme sáhnout po umělých nalepovacích řasách, které vašim očím dodají dokonale výrazný look.

Mohlo by se vám líbit

Vydrží celý den a nerozmaže se. Tekutá rtěnka umí zázraky a seženete ji za necelou stovku

Správná rtěnka dokáže ženě dodat sebevědomí. Ne nadarmo je považována za symbol krásy a smyslnosti. Tato mocná ženská zbraň má mnoho podob a variant. Každá z nás ovšem touží po té, co nám přinese maximální efekt s minimálním úsilím. A přesně taková existuje. Jen musíte vědět, pod jakým názvem ji hledat. Takzvané tónové barvy doslova splynou se rty a vytvoří dokonale přirozený efekt, který vydrží téměř celý den a navíc se nerozmaže.
marianne.cz

Nezapomeňte na své rty

Ve chvíli, kdy jsou vaše oči naprosto dokonalé, zbývá už jen poslední krok, a to rty. Pro dosažení výrazného tvaru rtů doporučujeme zvolit odstín konturovací tužky na rty, který je o několik tónů tmavší než vaše přirozená barva rtů, kterou rty obtáhnete. Poté použijte mnohem světlejší odstín rtěnky a vyplňte s ní zbytek rtů. Můžete použít jak tekutou rtěnku s matným efektem, tak lesk na rty. Záleží jen na vašich preferencích.

 

Zdroj článku

Související články

Krása
Jak se namalovat v létě: Vyzkoušejte 5 typů zábavného líčení, které vás rozzáří

Jak se namalovat v létě: Vyzkoušejte 5 typů zábavného líčení, které vás rozzáří

Krása
Mikádo je hitem léta 2024. Vytvořte si z něj 3 snadné účesy, které sluší ženám ve 30 i 50

Mikádo je hitem léta 2024. Vytvořte si z něj 3 snadné účesy, které sluší ženám ve 30 i 50

Krása
Toužíte po dokonale oholených nohách? Možná děláte jednu zásadní chybu

Toužíte po dokonale oholených nohách? Možná děláte jednu zásadní chybu

Krása
Nejlepší make-upy podle redakce Marianne: Vybíráme produkty vhodné pro letní dny

Nejlepší make-upy podle redakce Marianne: Vybíráme produkty vhodné pro letní dny