Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Ty nejlepší řasenky z drogerie podle redakce Marianne: Čím dražší, tím lepší rozhodně neplatí

Info ikona
redakční test řasenek z drogerie

Tvoří nedílnou součást každodenního líčení téměř všech žen. Řasenek jsme od svých pubertálních let vyzkoušely již desítky - některé našim řasám sedí dokonale, jiné nikoliv. Přinášíme vám výběr těch nejlepších řasenek z drogerie. Redakce Marianne se zaměřila především na poměr cena - výkon. Vždy totiž nemusí nutně platit to, že čím je produkt dražší, tím je lepší.

Aneta Akgül | 5. 02. 2024

Pokud se zaměříme na cenu produktů, ne vždy musí nutně platit, že čím dražší produkt je, tím je lepší. To platí ve všech směrech, včetně řasenek. I v drogerii tedy můžeme najít takové řasenky, které svou kvalitou a výkonem odpovídají některým skvostům z luxusní kosmetiky, za které ale nedáte jmění. Podle čeho řasenky vybírat? A jak poznat, že je produkt opravdu kvalitní?

Mohlo by se vám líbit

Je důležité si uvědomit, co od řasenky očekáváte

Samozřejmě, že vám každá reklama na jakoukoliv řasenku bude slibovat extrémní objem řas, jejich prodloužení až do nebe a dokonalou barvu. Vždy je ale důležité soustředit se na to, co přesně od řasenky očekáváte. V zásadě totiž existuje několik typů: objemové, prodlužující, tvarující, vyživující a voděodolné. Důležité je se také zaměřit na to, jaký má řasenka typ kartáčku. Ten totiž hraje klíčovou roli v dosažení požadovaného efektu. Například, řasenky zaměřené na získání objemu a hustoty řas mají obvykle širší a plnější kartáček. Pokud chcete své řasy prodloužit, je lepší sáhnout po řasence s delším a rovným kartáčkem. Prohnutý kartáček umí nadzvednout a formovat řasy, zatímco zúžený kartáček se dobře hodí pro líčení kratších řas u vnitřních koutků očí. Některé kartáčky dokážou řasy pěkně rozčesat a dodat jim krásnou strukturu. Jiné bohužel naopak mohou řasy slepit k sobě a výsledný dojem není lichotivý. Jestliže vás trápí citlivé oční okolí, v lékárnách můžete sehnat i hypoalergenní řasenky, které vám budou vyhovovat.

 

Mohlo by se vám líbit

Jaké řasenky z drogerie doporučují redaktorky z Marianne?

Mezi ověřené stálice, které najdete snad ve všech drogeriích, patří klasická Miss Sporty Studio Lash v žluto-modrém obalu. Ta disponuje silikonovým kartáčkem s krátkými štětinami v zakřiveném tvaru, který řasy dokonale rozčeše. Barva řasenky je intenzivně černá, díky čemuž dosáhnete dokonalého efektu. Skvělý objem dodá vašim řasám řasenka od Maybelline s názvem Lash Sensational Sky High Cosmic Black, která řasy krásně prodlouží, oddělí od sebe navzájem a nevytváří na nich žmolky. Značka Maybelline nabízí i klasickou řasenku s hustým kartáčkem pro dokonalý objem s názvem The Colossal. V drogerii ji najdete v klasickém žlutém obalu, který jen tak nepřehlédnete. Tuto řasenku nabízí značka Maybelline i ve voděodolné verzi, která vašim řasám zaručí dokonalý vzhled po celý den i noc. K oblíbeným řasenkám z drogerie našich redaktorek patří také Masterpiece 2v1 Lash WOW od značky Max Factor, která ​​vyniká svým otočným mechanismem kartáčku, který řasám dodá nejen maximální objem, ale také maximální délku.

Mohlo by se vám líbit

Klasická řasenka se vám rozmazává, ale voděodolnou používat nechcete?

Nemálo žen trápí to, že se jim nadměrně mastí oční víčka. Proto se klasická řasenka často rozmazává. Voděodolné verze řasenek se ale velmi často neodličují zrovna jednoduše. Existuje ale zlatá střední cesta, která zaručí dlouhotrvající efekt bez rozmazávání. Na trh se pomalu, ale jistě dostávají tzv. Tubing řasenky, které disponují specifickým složením odolným vůči vlhku, mazu i potu. Jedinečná technologie obalí každou řasu neodlupující se “tubičkou”, která se nehne z místa do chvíle, než přijde do kontaktu s teplou vodou – pak z řasy jednoduše sklouzne.

 

Nejlepší řasenky z drogerie podle redakce Marianne
Zdroj článku