Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Hledáte dlouhotrvající rtěnku? Tu nejlepší objevíte v drogerii

Zatímco v letních měsících jsme upřednostňovaly lesky na rty, během podzimu toužíme po výrazných rtěnkách, které s námi vydrží od úsvitu po soumrak. Kde ale pořídít tu nejlepší dlouhotrvající rtěnku?

Najít perfektní rtěnku, která rty nevysušuje, vyniká svou pigmentací, a zároveň na rtech drží po celý den? Na první pohled nesplnitelný úkol, na pohled druhý výzva, kterou mnoho kosmetických značek touží pokořit. Pokud ve své kosmetické taštičce ještě nemáte rtěnku hodnou ovací, můžete se při výběru nového produktu inspirovat výsledky kosmetického testování, které nezávisle na sobě zveřejnily weby Allure a Byrdie. Oba weby se zaměřují na kosmetickou žurnalistiku, přičemž dané produkty testují opakovaně a zavazují se k tomu, že výsledky jsou transparentní. 

Mohlo by se vám líbit

Nejlepší krém proti vráskám? Najdete ho v supermarketu za 60 Kč

Hledáte pečující krém proti vráskám? Pokud ještě nemáte svého favorita, inspirujte se výsledky testování, které zveřejnil časopis dTest. Možná vás překvapí, že nejúčinnější krém proti vráskám seženete v supermarketu za 60 Kč.
marianne.cz

Nejlepší dlouhotrvající rtěnky

Na dlouhotrvající – neslíbatelné rtěnky se ve svém testování zaměřil web Byrdie. Kosmetické redaktorky testovaly rtěnky, které slibují nejen celodenní výdrž, ale také pohodlné nošení a kvalitní pigmentaci. V interním testovacím zařízení The Lab dané produkty ohodnotily od jedné do pěti (přičemž pět je nejlepší). Hvězdou testování se stala dlouhotrvající rtěnka Shine Loud Vegan High Shine Long-Lasting Liquid Lipstick od značky NYX Professional Makeup, kterou v českých drogeriích pořídíte zhruba za 255 Kč. „Tato dlouhotrvající rtěnka slibuje, že vydrží až 16 hodin a opravdu nedocházelo k téměř žádnému rozmazání nebo ztrátě pigmentace. Na rtech byla velmi pohodlná, a zároveň opravdu držela po celý den,“ zaznívá v recenzi.

Obdobně v testování zazářila také dlouhotrvající rtěnka SuperStay Matte Ink Lip Color od Maybelline. „Naše testerky nosily tuto tekutou rtěnku po celý den, aniž by ji musely znovu nanášet. I když rtěnka způsobila sušší pocit na rtech - což je docela běžné u matné barvy na rty - řekly, že se ani trochu nepohnula. Milovaly také její flexibilní aplikátor ve tvaru šipky,“ doplňuje autorka článku Theresa Holland. Tuto rtěnku seženete v drogeriích zhruba za 178 Kč.

Výběr nejlepších rtěnek
Mohlo by se vám líbit

Výběr nejlepších řasenek z drogerie podle redaktorek Marianne

Používáme ji už od pubertálních let, nanášíme ji téměř každý den a naše řasy jich otestovaly už stovky. Přinášíme vám výběr nejlepších řasenek z drogerie, které v poměru cena – kvalita patří k tomu nejlepšímu, co seženete.
marianne.cz

Zaměřeno na matné i lesklé rtěnky

Zatímco Byrdie se při testování zaměřil výhradně na rtěnky dlouhotrvající, Allure vytvořilo kompletní žebříček nejlepších dekorativních produktů na rty, a to v rámci jejich Allure Best of Beauty Awards 2023. Za nejlepší tekutou, a zároveň matnou rtěnku považují Locked Kiss Ink od značky M.A.C (980 Kč), která na rtech „vytváří matný závoj. Navíc se rtům dokonale přizpůsobuje.“ Podle webu Allure vydrží tato rtěnka na rtech dlouhé hodiny. Stejně tak testerky zaujala rtěnka Almost Lipstick in Black Honey od Clinique (515 Kč) nebo Phantom Volumizing Glossy Balm od Hourglass (990 Kč). Z lesků na rty zabodoval produkt Beauty Gloss Bomb Ice Cooling Lip Luminizer od Fenty Beauty, který pořídíte za 590 Kč.

Pokud vás zajímá dekorativní kosmetika, nenechte si ujít festival krásy ELLEphoria, který se koná od 3. do 5. listopadu ve Slovanském domě. Více informací najdete zde. 

Mohlo by se vám líbit

Nejčastější chyby, které děláme při nanášení červené rtěnky

Vylovte ze dna své kosmetické taštičky červenou rtěnku a dovolte jí, aby vám dělala společnost po celý předvánoční i vánoční čas.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Krása
Toužíte po dokonale oholených nohách? Možná děláte jednu zásadní chybu

Toužíte po dokonale oholených nohách? Možná děláte jednu zásadní chybu

Krása
Nejlepší make-upy podle redakce Marianne: Vybíráme produkty vhodné pro letní dny

Nejlepší make-upy podle redakce Marianne: Vybíráme produkty vhodné pro letní dny

Krása
Jednoduché triky, jak udělat z obyčejného culíku luxusní účes: Vše zvládnete za pár vteřin

Jednoduché triky, jak udělat z obyčejného culíku luxusní účes: Vše zvládnete za pár vteřin

Krása
4 letní střihy ofin, které vládnou trendům 2024: Inspirujte se Pařížankami i retro stylem

4 letní střihy ofin, které vládnou trendům 2024: Inspirujte se Pařížankami i retro stylem