Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

28 metrů čtverečních k životu stačí

Info ikona
28 metrů čtverečních k životu stačí

Mít raději velkou ložnici, nebo je lepší obyváček, kde se dá přivítat i početnější návštěva? Majitelka tohoto mini bytu měla jasno. Přátelé jsou pro ni na prvním místě, tak svou ložnici obětovala a vytvořila si pouze koutek za kuchyní.

Terezie Benoni | 20. 12. 2022

Stockholmský byt ve staré zástavbě má pouhých 28 metrů čtverečních. Jeho majitelka si ale byt zařídila natolik šikovně, že jí zde nic nechybí a dokud bude sama, je pro ni ideální. Byt s výhledem do dvora je poblíž centra, přesto je zde božský klid. V létě se dá využít opečovávaný vnitroblok s altánem, kde kvetou keře i květiny od brzkého jara do pozdního podzimu. Byt prošel před pár lety zásadní rekonstrukcí, která vzhledem k velikosti bytu, nebyla příliš finančně náročná. Protože je dům už víc než staletý, potřeboval opravit doslova od podlahy. Majitelka se toho nezalekla a vzala rekonstrukci z gruntu. Kromě nových topných těles, oken i dveří, bylo nutné vyměnit staré parkety za nové, nechat udělat zcela novou koupelnu i kuchyň. To vše doplňuje nová výmalba a na některých místech krásné nové tapety.

Galerie: Bydlení na třiceti metrech
Mohlo by se vám líbit

Praktické i útulné

Dřevěné podlaha k bytu dokonale ladí a spolu se starým nábytkem pomáhá dotvořit domáckou atmosféru. Byla použitá borovicová podlaha od společnosti Baseco o tloušťce 14 mm, kterou je možné v případě nutnosti opakovaně přebrousit. Už samotná hala vypovídá o vytříbeném vkusu majitelky. Stěny zdobí vzorovaná tapeta, v kombinaci béžové, růžové a lahvově zelené. Menší komora nabízí potřebné úložné prostory. Z chodby se dá vejít do všech zbylých místností. Malá koupelna si musela vystačit pouze sprchovým koutem. Hlavní obytná místnost slouží jako obývací pokoj. Díky minimu nábytku působí mnohem větším dojmem. Je tu jídelní stůl, rozkládací pohovka a menší taburet s konferenčním stolkem. Víc toho v obývacím pokoji nenajdete. Stěny ve žlutohnědé barvě pomáhají doladit tento světlý interiér. Kuchyň není velká, ale nic zde nechybí. Velké potravinové skříně schovají všechno, co je k pořádnému vaření potřeba. Zcela atypicky kuchyň odděluje menší skleněná příčka od části, kterou majitelka využívá jako mini ložnici. Na první pohled vás uchvátí tapeta „Rebarbora“ značky Jobs Handtryck. Postel vyrobenou na míru v tmavě šedém dekoru je možné po odsunutí konzolového stolku roztáhnout na plnohodnotné dvoulůžko.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku