Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Bílý základ malého bytu dává vyniknout výrazným dekoracím

Info ikona
Byt v moderním skandinávském stylu

Čtyři veliká okna, jeden útulný balkón, dva pokoje. To všechno stačí k dokonalému pohodlí v menším vkusně zařízeném bytě v moderním skandinávském stylu.

Terezie Benoni | 23. 11. 2022

Ve starém secesním domě najdeme malý dvoupokojový byt. Historii domu připomíná hned několik výrazných estetických prvků. Vysoké stropy, dřevěné obklady, stropní rozety, štukované stropy a dobové kování. To všechno jsou základní kulisy, do kterých je zasazené moderní vybavení, které kombinuje současné kousky s těmi dobovými. Rohový byt má jednoduše řešené dispozice tak, aby byl prostor vzdušný. Z haly s praktickým úložným prostorem vejdeme ho hlavní obytné místnosti, která je díky třem velkým oknům stále zalitá denním světlem. Zde najdeme obývací pokoj, kuchyni i jídelnu v jednom prostoru. Z obývací části je možné vejít na prostorný balkon, kde nechybí posezení a venkovní gril. Jde zde možné odpočívat pod roztaženým slunečníkem na útulné sedačce a pozorovat ruch ulice hluboko pod vámi.

Galerie: Byt v moderním skandinávském stylu
Mohlo by se vám líbit

Nadčasová bílá nikdy nezklame

Interiéru dominuje bílá barva, pouze hala a malé ložnice jsou vymalované v tmavém šedozeleném tónu. Tuto tmavou výmalbu doplňují světlé detaily a vyniknou repasovaná bílá okna a bílé dveře. Tmavé stěny skvěle ladí s designovými vázami a zlatými a měděnými detaily. V interiéru jsou nové světlé borovicové podlahy. Kuchyň se nachází ve výklenku a byla vybraná od Järfälla Kitchen ve střízlivé béžové barvě. S tou skvěle ladí kamenná pracovní deska z šedého mramoru. Na elegantní jednoduchou kuchyň navazuje jídelní část, se stolem a židlemi a moderním příborníkem. Staré kousky nábytku byly do interiéru pořízeny v bazarech a antikvariátech. Obývací část tohoto prostoru byla zařízena jednoduše. Je tu pohovka v bílé barvě, televize, odkládací stolky a praktické pufy. Dvojitými dveřmi odtud volně vejdete na balkón. Hned za hlavní místností je ložnice. Výmalba v tmavých tónech přímo vybízí k odpočinku. Veliké zabudované šatní skříně nabízí spoustu úložného prostoru.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku