Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Nešikovně řešený pražský byt se proměnil v praktický a stylový s dostatečným úložným prostorem

Info ikona
Z malého bytu velký

Padesátimetrový byt byl nepraktický a jeho majitelé si s ním příliš nevěděli rady. Oslovili proto designérku Hedviku Novotnou, která jim s interiérem pomohla.

Terezie Benoni | 18. 04. 2023

Interiérová designérka Hedvika Novotná působí od roku 2012 pod značkou NOVOdesign. Preferuje jednoduchý a funkční styl, který jde ruku v ruce s ergonomií a estetikou. Tentokrát dostala za úkol padesátimetrový pražský byt, jehož řešení nebylo úplně šťastné. Díky pár řemeslným a následně dispozičním úpravám v kooperaci s interiérovou designérkou byl úspěšně proměněn v praktický a stylový byt s dostatečným úložným prostorem. Celý byt je po změnách také opticky větší a vzdušnější.

Galerie: Byt v industriálním stylu
Mohlo by se vám líbit

Koberec, dřevo a výrazný obklad

Hlavním spojujícím prvkem celého interiéru je moderní industriál,výrazné osvětlení, perský koberec, jídelní stůl z masivu nebo výrazné keramické obklady v kuchyni a v zádveří. Tapety a obklady na stěnách celý prostor opticky rozdělují do jednotlivých zón a zútulňují zároveň. Do vzdušného zádveří dopadá denní světlo z terasy. Na stěně zde najdeme stejný obklad jako v kuchyni. Celá kuchyňská linka je jimi obložená a jedná se o keramické obklady italského výrobce Refin. Obklady jsou použité také jako dlažba v koupelně. Sjednocují tak celý prostor, což je zejména u menších bytů velmi důležité.

 

Mohlo by se vám líbit

Zdroj informací: Hedvika Novotná, NOVOdesign

Zdroj článku