Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Byt v činžovním domě v Teplicích dal designérce možnost se naplno rozvášnit a sloučit neslučitelné

Cílem proměny interiéru o velikosti bytu 125 m2 s terasou a třemi pokoji bylo zkombinovat staré kusy nábytku s módními ikonami. Důraz při rekonstrukci byl kladen na vyváženost nábytku s ostatními zařizovacími předměty.

Terezie Benoni | 2. 03. 2023

Designérka Pavla Kirschner dostala na starost proměnit byt v činžovním domě v Teplicích v neotřelý interiér v eklektickém stylu. „Byt o velikosti 125 m2 s terasou a třemi pokoji poskytuje možnost se naplno rozvášnit a sloučit neslučitelné. Jde o nájemní bydlení, a tudíž se nepracovalo s drahými materiály a rekonstrukce se ve velkém měřítku neprováděla. Došlo k zaslepení dveří v obývacím pokoji do ložnice. Tak se staly tyto dvě místnosti neprůchozí. Přizpůsobení se charakteru domu a jeho stavu nebylo tudíž překážkou, ale výzvou,“ popisuje designérka.

Galerie: Rekonstrukce v eklektickém stylu

Se štětcem v ruce

Veškeré nerovnosti zdí a opotřebování například parket a terazza se staly součástí projektu a do eklektického stylu tak nějak zapadají. Důraz se kladl na vyváženost nábytku s ostatními zařizovacími předměty. „V celém bytě je vymalováno tzv. patinou a jde o techniku ”jak mě to zrovna napadne” za použití primalexu, zlaté akrylové barvy a fantazie. Pracuji záměrně se starými kusy nábytku a s módními ikonami. Letos jsem dala důraz na barvy, které se opět vrátily a na kombinaci vzorů od floristických vodově zpracovaných například na textilu až po káro na podlaze.“ Skladba nesourodého nábytku a dispoziční řešení umožňuje různou variabilitu sezení. Eklektický styl si říká i o kombinaci nahodilých svítidel. „Lustry v obývacím pokoji jsou staré širmy omotané stuhami s krajkou, na kterých zavěšené vánoční ozdoby i různé figurky a pouze nastříkané černou barvou. Eklektický byt je doplněn také o doplňky, které mají povětšinu sběratelský význam,“ uzavírá designérka.

Autor projektu: Pavla Kirschner,  www.pavlakirschner.cz" www.pavlakirschner.cz

Soutěž Interiér roku

V rámci soutěže Interiér roku jsou každoročně oceněny výjimečné soukromé i veřejné interiéry navržené českými a slovenskými architekty a interiérovými designéry. S nejzajímavějšími účastníky vás postupně seznamujeme na našich stránkách. Mediálním partnerem soutěže je Marianne bydlení. Autoři interiérů realizovaných v roce 2022 se mohou do osmého ročníku soutěže hlásit už nyní, a to až do 28. února 2023. Vítězné interiéry budou oceněni 16. května 2023 v pražském Centru současného umění DOX.

Zdroj článku

Související články

Byt
Rodinný byt pro milovníky klasického stylu

Rodinný byt pro milovníky klasického stylu

Byt
Mladá rodina se s interiérem starého bytu popasovala na jedničku

Mladá rodina se s interiérem starého bytu popasovala na jedničku

Byt
 Tajemství dokonalé rekonstrukce historického bytu v Bubenči: Interiér je nejen krásný ale také maximálně funkční

Tajemství dokonalé rekonstrukce historického bytu v Bubenči: Interiér je nejen krásný ale také maximálně funkční

Byt
Úžasná proměna malého bytu: Architekti odhalili skrytý potenciál a přidali úchvatné mezipatro

Úžasná proměna malého bytu: Architekti odhalili skrytý potenciál a přidali úchvatné mezipatro