Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Neuvěřitelně krásný stoletý byt zdobí pastelové barvy a dřevo

Info ikona
Neuvěřitelně krásný stoletý byt zdobí pastelové barvy a dřevo

Interiér, který přímo křičí do světa, že je ztělesněním pozitivní nálady a domácí atmosféry. Jak toho jeho majitelé docílili? Stačilo se držet několika osvědčených tipů.

Terezie Benoni | 5. 06. 2023

Bytový dům, který dnes navštívíme navrhl už v roce 1904 architekt Julius Andersson a zdobí jednu z ulic v širším centru Göteborgu. Neuvěřitelně krásný byt o rozloze  64 m2 se pyšní honosnou kuchyní, dvěma prostornými pokoji a velikým jižně orientovaným balkonem. V interiéru jsou dochovaná stálé plně funkční kachlová kamna, nechybí ozdobné štuky, stropní rozety a ozdobné lišty. Díky těmto detailům mohou majitelé žít v těsném kontaktu s historií domu, zároveň si užívat všech výdobytků moderní doby.

Galerie: Byt se žlutými akcenty
Mohlo by se vám líbit

Raději kvalita

Celý dům prošel rozsáhlou rekonstrukcí už v roce 1981, kdy byly mimo jiné vyměněny rozvody elektřiny a vody. V roce 2014 se byty dočkaly nových balkonů. Interiérové úpravy už si řešil každý z majitelů sám. Majitelé právě tohoto bytu mají rádi klasický styl a proto se zaměřili na zachování původních prvků. Podlahy bylo potřeba vyměnit, proto zvolili nelakované dřevěné parkety. Nábytek je především dřevěný a akcentuje kvalitu nad kvalitou. Zařízení je pojato víceméně minimalisticky s důrazem na praktičnost jednotlivých nábytkový kusů. Barvy jsou tlumené v pastelových tónech, aby se prostor zútulnil, ale nepůsobil menším dojmem.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku