Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Bílá elegance v historickém domě

Info ikona
Když se potkává staré s novým

Nové, staré, bílé, barevné, moderní, klasické. Zveme vás do Stockholmu na návštěvu jednoho z historických domů, který prošel citlivou rekonstrukcí a snoubí v sobě to nejlepší ze světa bydlení.

Terezie Benoni | 20. 11. 2023

V jedné z nejstarších budov ve čtvrti Södermalm v centru švédského Stockholmu leží byt Niny Bergsten, která je vedoucí obchodů Acne Studio ve Skandinávii. Nina je milovnicí interiérového designu a důkazem této její vášně je nejen vkusný interiér, ale také fakt, že toto je její třináctý domov za posledních 14 let! Tento dům byl postavený už v 18. století, ale řada výrazných interiérových prvků, které se podařilo dochovat, je z let pozdějších, kdy prošel dům rekonstrukcí. Zdobené střešní panely, štuky, hluboké okenní parapety, hned tři kachlová kamna, vše pochází z 90. let 19. století. Nedávno byl byt znovu rekonstruovaný. Tentokrát bylo nutné položit v interiéru nové dřevěné podlahy, vymalovat, zařídit novou kuchyň a koupelnu.

Galerie: Když se potkává staré s novým
Mohlo by se vám líbit

Cit pro detail

Nina se rozhodla zkombinovat ve svém bytě hned několik stylů. Elegantní kamna, pohovky a lampy se zlatými detaily navozují dojem městského bytu z minulého století. Dřevěná podlaha a některé kusy nábytku, podobně jako šedomodrá kuchyňská linka nám zase připomínají švédský venkov. Najdeme zde také vintage pohovku z ovčí kůže, která kontrastuje s jednoduchými židlemi ze 30. let a moderními minimalistickými kousky. Neutrální kulisy především ve světlých tónech občas rozzáří nějaký zajímavý kus, jako jsou modré skříňky v kuchyni. Na první pohled by se mohlo zdát, že je na zemi dlažba, ale jedná se o dřevěnou podlahu se šachovnicovým vzorem. Tento interiér povzbudí každého, kdo se bojí kombinovat na první pohled nesourodé kusy!

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku