Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Odhalené cihly dodaly tomuto bytu potřebný šmrnc

Info ikona
Světlé dřevěné podlahy, odhalené cihlové zdi a moderní design

Jak to dopadne, když se v interiéru potká design dvacátých let minulého století, s tím z padesátých let? A co když se do toho přimíchá i něco ze současnosti? Nechte se inspirovat! Tím nejlepším receptem jsou odhalené cihly , dřevěné podlahy, ale i současný design.

Terezie Benoni | 18. 09. 2023

Dům, který dnes navštívíme postavil švédský stavitel G. Waernborg už v roce 1850. Ve stockholmské čtvrti zvané Nederland Mindre se v minulých letech dočkala třípatrová budova drobnějších technických oprav, původní prvky, kterým je už víc jak 170 let ale zůstaly zachované. Byt má bezmála 65 metrů čtverečních a je rozdělený do dvou pokojů, kuchyně a koupelny. Veliká okna spolu s vchodem na útulný balkón prosvětlují interiér. Vzdušnosti napomáhají také vysoké stropy a bílá výmalba, která dává vyniknout barevnějším designovým kouskům nábytku a dekoracím.

Galerie: Světlý byt plný barevného nábytku

Obrazy i v kuchyni

Už při vstupu do tohoto bytu je vám jasné, že se můžete těšit na ojedinělý interiér, kde bydlí lidé s vytříbeným vkusem, co jsou pozitivní, hraví a společenští. Kromě ložnice je celý interiér vymalovaný bíle, včetně stěn, kde bylo dřív odhalené cihlové zdivo. Vstupní halu zdobí šestiúhelníková dlažba v růžové barvě. Do chodby se tak akorát vejde potřebný úložný nábytek. Sezónní věci mají majitelé uložené v komoře v suterénu. Z předsíně se vchází do kuchyně, což je čtvercový a velký pokoj se dvěma velkými okny. Ty nejhezčí předměty jsou vystavené v otevřených policích. Prázdné stěny nad spodními skříňkami trochu atypicky zdobí zajímavé obrazy. Více než 170 let staré cihlové zdi vytváří originální pozadí pro moderní design. V bytě se podařilo zachovat původní dřevěné podlahy. Dvoje klenuté dveře propojují kuchyň s obývacím pokojem. Hlavním kusem nábytku je veliká žlutá pohovka, kterou doplňují originální křesílka. Ložnice je orientovaná do klidného dvora a jedná se o tichou, útulnou místnost, ze které je možné dvoukřídlými dveřmi vejít na balkón. Také koupelna se dočkala rekonstrukce. Jedná se o velkorysý prostor s podlahovým vytápěním.

 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku