Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Miniaturní byt v budově z roku 1907 zařídili víc než jednoduše a možná právě proto má takové kouzlo

Jednopokojový byt se třemi velkými okny a balkonem orientovaným na jih vytváří dokonalé útočiště v centru města. Z bezpečí domova můžete pozorovat ruch okolních ulic, který do nejvyššího patra secesní budovy doputuje jako příjemný šum.

Terezie Benoni | 3. 04. 2024

Pečlivě zrekonstruovaný byt se třemi velkými okny a balkonem najdete v centru Stockholmu v jedné z reprezentativních budov postavených v roce 1907. Secesní styl budovy je patrný také v samotném interiéru tohoto malého bytu. Původní prkenné podlahy, vysoké podlahové lišty, hluboké okenní výklenky, stropní rozety a především funkční kachlová kamna. To vše ukazuje na historii domu a dodává bytu jedinečnou atmosféru. V neposlední řadě nesmíme zapomenout na vysoké stropy, které na metry malém prostoru pomáhají vytvářet vzdušné bydlení. 

Galerie: Secese v moderním kabátku
Mohlo by se vám líbit

Rustikální stoletý domek je ztělesněním přímořského elegance. Jeho interiér vás nadchne

Probudí vás burácení vln, které můžete pozorovat z verandy, zachumlaní do deky s šálkem horkého čaje. Místo jako stvořené pro odpočinek hostilo nejednu hollywoodskou hvězdu, která toužila po návratu k prostému a obyčejnému životu uprostřed fascinující přírody.
mariannebydleni.cz

2 kk k pohodlnému životu stačí

Bezpečnostní dveře vás přivedou do malinkáté chodby, která tak akorát vystačí na pověšení bundy a odložení bot. Zabudovaná šatní skříň je největším úložným prostorem v tomto bytě. Jen o dva kroky dál se ocitnete v kuchyni, kam se vešel moderní jídelní stůl s designovými plastovými židlemi. Mramorová deska a porcelánové umyvadlo koresponduje se secesním stylem budovy, zatímco moderní minimalistický design odkazuje na současný skandinávský styl bydlení. Srdcem bytu je vzdušný pokoj plný denního světla, které sem přivádí jak okno, tak prosklenné dveře na balkon. Jedná se o ložnici a obývací pokoj v jednom. Nelze si nevšimnout majestátních stále funkčních kachlových kamen, která se odráží v dvoumetrovém zdobeném zrcadle. Poslední místností je koupelna, která byla citlivě zrekonstruovaná, tak aby zapadla do staleté budovy, současně poskytla potřebný komfort

 


 

Mohlo by se vám líbit

Romantický čtyřpokojový byt ve starém secesním domě: Bílá kuchyně, klasické koberce a poklady z bazarů

Staré domy mají bezesporu jen těžko popsatelné kouzlo. Když se navíc rekonstrukce podaří zrealizovat tak, aby zůstaly původní prvky zachované, je výsledek dokonalý. Nechte se inspirovat jedním takovým bytem!
marianne.cz

Zdroj informací: nestorfastighetsmakleri.se, @nestorfastighethetsmakleri

Zdroj článku

Související články

Byt
Rekonstrukce startovacího bydlení pro mladý pár v pražské garsonce: Miniaturní prostor vyřešili geniálně

Rekonstrukce startovacího bydlení pro mladý pár v pražské garsonce: Miniaturní prostor vyřešili geniálně

Byt
Je libo trochu pařížského stylu? Račte vstoupit!

Je libo trochu pařížského stylu? Račte vstoupit!

Byt
Rodinný byt pro milovníky klasického stylu

Rodinný byt pro milovníky klasického stylu

Byt
Mladá rodina se s interiérem starého bytu popasovala na jedničku

Mladá rodina se s interiérem starého bytu popasovala na jedničku