Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Okouzlující třípokojový byt zařídili nábytkem z řetězců i poklady z blešáků

Info ikona
Okouzlující třípokojový byt zařídili nábytkem z řetězců i poklady z blešáků

Do interiéru tohoto dvoupatrového bytu jsme se zamilovali na první pohled. Doslova vás obejme jeho domácí atmosféra, které nechybí nedbalá elegance.

Terezie Benoni | 16. 06. 2023

Majitelé bytů v posledním patře staletého činžáků dostali možnost nově využít také půdní prostory. Získali tak velkou výhodu a nově jim přibyly tolik potřebné metry. Nahlédněme dnes do interiéru jednoho z nich. Architekti se rozhodli ponechat pohled otevřený až do krovu, aby nebránily slunečním paprskům a pod podestou nevznikl tmavý prostor. Nechali také vyniknout původní trámy, které nově ošetřili. Místo klasického zábradlí podestu s pracovním koutem lemuje skleněná zástěna. Ložnice je situovaná za komínový sloup, takže poskytuje potřebné soukromí. Díky střešnímu oknu je zde dostatek světla. Prostor pod šikminami majitelé využili pro zabudování jednoduché policové knihovny. Sejděme ale po schodech do prvního patra bytu, které rozhodně stojí za pozornost.

Galerie: Kouzelný byt ve Švédsku
Mohlo by se vám líbit

Překvapivě prostorná kuchyně

Přízemí bytu patří jak technickým místnostem, tak těm společenským. Z příjemného zádveří můžete vejít do menší komory, do koupelny, anebo se vydat pro něco dobrého do kuchyně. V nese na chvilku zastavme. Stěnu s kuchyňskou linkou zdobí odhalené cihlové zdivo, zatímco druhé části místnosti vládne repasovaný starý nábytek. Jak nedokonale oškrábaný masivní příborník, tak novou moderní linku ve světle šedém odstínu doplnili majitelé zlatými úchyty, a tak vše působí kompaktním dojmem. V zadní části kuchyně je praktická spíž, místo se našlo i pro menší jídelní stolek. Hlavní obytnou místností je obývací pokoj, ze kterého vede schodiště do podkroví. Hlavními kusy nábytku zde jsou červená pohovka a prostorný jídelní stůl situovaný pod oknem. Celou atmosféru pomáhá dotvářet jak všudypřítomné dřevo, tak tapeta s florálními motivy, a především pečlivě vybrané obrazy zdobící většinu stěn.

Zdroj informací: Alvhem, alvhem.se, thenordroom.com

Zdroj článku