Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Parkety, kachlová kamna, štuky a moderní design. Jak si rozumí?

Info ikona
Parkety, kachlová kamna, štuky a moderní design. Jak si rozumí?

Zrenovovat starý byt tak, aby byla přiznaná jeho historie, zároveň aby ladil se současným designem a nebyl problém zařídit ho moderním nábytkem. S touto představou si pořídili šedesátimetrový byt a popustili uzdu své fantazii.

Terezie Benoni | 10. 07. 2023

Byt ve stoletém domě má tři veliká okna, dvoje kachlová kamna a dvě koupelny. Dispozičně se jedná o šedesátimetrový dvoupokojový byt se samostatnou kuchyní. V průběhu rekonstrukce se podařilo zachovat původní štuky stropní růžice i krásné okenní výklenky. Hlavní dominantou je především dřevěná podlaha, kterou museli majitelé zbrousit a pak se rozhodli pro bílý lak. Bílé podlahy spolu s bílými stěnami, rámy oken i repasovanými dveřmi vytváří dokonalý neutrální základ pro zajímavé dekorace i barevnější nábytkové kusy.

Galerie: Secesní byt a moderní design
Mohlo by se vám líbit

Ačkoli je byt v přízemí, jedná se o světlý a příjemný prostor

Do městského bytu z přelomu století musíte sejít po dvou schodech. Přesto by mohl fungovat jako ukázkový příklad, jak interiér správně zařídit, aby byl vzdušný a světlý.
marianne.cz

V kuchyni se odvázali

Tento byt má skvělé dispozice. Už v příjemné vstupní chodbě je dostatek úložných prostor a sousedí s ní toaleta pro hosty. Pak je možné vejít do kuchyně, které se dočkala moderního vzhledu. Linka je černá ve vysokém lesku a doplňuje ji zelený obklad. Spolu se spotřebiči v nerezovém dekoru se jedná o moderní záležitost, která dokonale ladí se zbytkem bílého interiéru. Na otevřenou kuchyň navazuje jídelní část a obývací pokoj. Ten byl dřív oddělený příčkou, ale dnes jsou obě místnosti propojené v jeden velký prostor. Kachlová kamna v obývacím pokoji jsou stále funkční. V zadní části bytu je pak ložnice. Také zde jsou kachlová kamna a navazuje na ni soukromá koupelna.

Zdroj informací: Nestorfastighetsmakleri.se

Zdroj článku