Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Aby přečkali stavbu nového domu, opravili si na zahradě menší dřevěný domek

Info ikona
Aby přečkali stavbu nového domu, opravili si na zahradě menší dřevěný domek

Rekonstrukce vysněného domu trvala od prvotního plánu dlouhé čtyři roky. Aby Jessica ušetřila potřebné peníze a současně mohla některé věci opravovat svépomocí, přesunuli se do menšího domku na stejném pozemku.

Terezie Benoni | 1. 02. 2023

Patnáct minut cesty autem severně od Portlandu najdeme kouzelné místo. Na řece Columbia je totiž říční ostrov Sauvie, a právě toto místo si pro svou rodinu vysnila Jessica Helgerson, která se profesně věnuje interiérovému designu a pracuje pod značkou Jessica Helgerson Interior Design. Pozemek, kde dnes stojí jejich velký rodinný dům, má pět akrů. Než ale opravili hlavní budovu, rozhodli se bydlet v menším domku. Jednoduchá dřevostavba byla od doby svého vzniku přestavěná už počtvrté. Postavená byla už na začátku čtyřicátých let, kdy měla sloužit jako jednoduché ubytování pro zaměstnance loděnic. Když byla vesnička Vanport v roce 1948 zaplavena, plul tento dům po řece až k břehům ostrova Savuie. Místní obyvatelé ho vytáhli z vody, opravili a přestavěli na loveckou základnu pro lovce hus. O několik let později byl přebudovaný na nájemní dům určený k trvalému pobytu.

Galerie: Tiny house od jhinteriordesign

Recyklované materiály jako základ

Když Jessica a její muž Yianni nemovitost koupili, rozhodli se ji přebudovat v dobovém stylu bez moderních prvků. Nejdřív se pokusili vcelku omezený prostor maximálně zefektivnit. V hlavním velkém pokoji se nachází kuchyně, jídelna a obývací pokoj s velkými, pohodlnými vestavěnými pohovkami, které mohou sloužit jako oddělené postele pro hosty. Strop byl v hlavním prostoru ponechaný otevřený. Koupelna a ložnice dětí mají nižší stropy, aby se nad nimi dalo vybudovat rodičovské spací patro, které je přístupné pouze po žebříku. Dům je zajímavým experimentem, kdy byl při rekonstrukci použit výhradně recyklovaný materiál.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku