Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Pořídila si byt v Liberci, ale bylo nutné vytvořit dostatečné soukromí jak pro ni, tak pro její dva syny

Byt měl od developera navrženou dispozici 3+kk. Majitelka si však přála, aby každý z jejich dvou synů mohl mít vlastní pokoj a i ona měla svůj prostor poskytující soukromí. Velikost bytu a rozmístění oken a vstupních dveří neumožnili vznik plnohodnotné samostatné místnosti. Jak se podařilo tento oříšek rozlousknout?

Terezie Benoni | 31. 08. 2023

„Liberec máme moc rádi. Jedna polovina našeho ministudia v něm dokonce strávila kus života. Město v horách obklopené krásnou přírodou má své jedinečné kouzlo. Majitelka toto kouzlo také objevila a zvolila si Liberec jako svůj domov. V novém developerském projektu si vybrala byt s velikou terasou a výhledem na symbol Liberce vysílač Ještěd,“ popisují autoři projektu architekti Jiří Nosek a Alena Valová. Byt o výměře 75 m2 měl od developera navrženou dispozici 3+kk. Majitelka si však přála, aby každý z jejich dvou synů mohl mít vlastní pokoj a i ona měla svůj prostor poskytující soukromí. „Velikost bytu a rozmístění oken a vstupních dveří neumožnili vznik plnohodnotné samostatné místnosti. Vytvořili jsme proto spací kout (box) jednoduše oddělený od prostoru obývacího pokoje nábytkovou sestavou s kuchyňskou linkou a vestavnými skříněmi. Kout je koncipovaný tak, aby ho do budoucna bylo možné užívat jako plnohodnotnou součást obývacího pokoje. Až se synové majitelky osamostatní a uvolní své pokoje, bude toto místo sloužit jako chillout out zóna nebo pracovna. Sledování filmů (ve vestavné skříni je příprava na audiovizuální techniku) nebo relax u oblíbené knížky na měkoučkém vlněném koberci bude majitelce každý závidět.“

Galerie: Byt se spacím boxem v Liberci
Mohlo by se vám líbit

KVÍZ: Otestujte si své znalosti a zjistěte, zda jste připraveni být členem bytového družstva!

Zjistěte, zda máte všechny potřebné znalosti o základních pojmech, které by měl znát každý člen bytového družstva. Jste připraveni proniknout do světa správy bytů?
marianne.cz

Inspirace přírodou

„Při návrhu tohoto interiéru jsme se inspirovali krásnou přírodou, která je pro Liberec typická. Paletu zemitých barev béžové (podlahová stěrka), černé (baterie, vypínače, svítidla) a teplé šedé (lamináty) doplňuje dřevo mořené do barvy mléčné čokolády. Do každého projektu, který se přehoupne do fáze přípravy realizační dokumentace, se snažíme vnést nějaký specifický prvek, který ho činí jedinečným. V případě tohoto interiéru jsme si pohrály s atypickými detaily konstrukce polic, vinotéky a nábytkových madel v kuchyni a vstupní hale. Lehce asijský šmrnc dodávají interiéru posuvné dveře s textilní výplní oddělující spací kout,“ uzavírají architekti.

Soutěž Interiér roku

V rámci soutěže Interiér roku jsou každoročně oceněny výjimečné soukromé i veřejné interiéry navržené českými a slovenskými architekty a interiérovými designéry. S nejzajímavějšími účastníky vás postupně seznamujeme na našich stránkách. Mediálním partnerem soutěže je Marianne Bydlení.

Mohlo by se vám líbit

Rekonstrukce bytu z přelomu 19. a 20. století v pražském Bubenči byla ušitá na míru mladému páru se dvěma šelmami

Inspirací pro proměnu pražského bytu byli společně s prostorem a místem samotným právě majitelé a jejich požadavky, životní styl a pocit z nich.   Původní prostor byl rozdělený na menší místnosti dle klasického dobového vzoru, a tak proběhlo několik dispozičních úprav.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Byt
 Tajemství dokonalé rekonstrukce historického bytu v Bubenči: Interiér je nejen krásný ale také maximálně funkční

Tajemství dokonalé rekonstrukce historického bytu v Bubenči: Interiér je nejen krásný ale také maximálně funkční

Byt
Úžasná proměna malého bytu: Architekti odhalili skrytý potenciál a přidali úchvatné mezipatro

Úžasná proměna malého bytu: Architekti odhalili skrytý potenciál a přidali úchvatné mezipatro

Byt
Útulnost a minimalismus spojené v jednom: Podívejte se na tento atypický byt plný inspirace

Útulnost a minimalismus spojené v jednom: Podívejte se na tento atypický byt plný inspirace

Byt
Byt s krásnou kuchyní, tradičním krbem, dřevěnými podlahami a kouzelným dětským pokojem

Byt s krásnou kuchyní, tradičním krbem, dřevěnými podlahami a kouzelným dětským pokojem