Přejít k hlavnímu obsahu
Byt

Pražský byt ze 30. let ve zbrusu novém kabátku

Info ikona
Rekonstruovaný byt ze 30. let

Starý byt bylo nutné opravit doslova od podlahy. Změna dispozic mu výrazně pomohla, a tak se ze starého bytu stal vzdušný a otevřený moderní prostor.

Terezie Benoni | 16. 05. 2022

Studio COSMO se s odvahou pustilo do rozsáhlé rekonstrukce bytu ze 30. let. V celém interiéru byly položené nové podlahy. Upravené byly také dispozice. Byt má nádech retro stylu především díky nábytku v kuchyni a výrazným svítidlům. Interiéru dominují světlé plochy v kombinaci s masivním dřevem. Veliká repasovaná okna propouští do bytu dostatek světla a repasování se dočkaly také původní dveře.

Jeden velký obytný prostor

Dva úzké pokoje byly propojené v jednu velkou místnost. Kuchyňská linka pokrývá celou jednu stěnu místnosti. Dvířka linky jsou v minimalistickém designu bez úchytek. Má velkorysý úložný prostor, a tak nebylo potřeba rozšiřovat linku do prostoru nebo na jiné stěny. Pracovní deska i obklad nad ní je ze světlého mramoru. Dominantou kuchyně je velký stůl, který zvládne pojmout i velkou party. Je vyrobený z masivu podle návrhu Studia Cosmo. „Ve výběru materiálů a barev navazujeme na původní prvky bytu – bíle lakované dveře a okna s mosaznými kličkami a dubové parkety,“ doplňují autoři projektu. 

Zdroj informací: Studio COSMO